Bugun...
Gündoğdu, seçim sonuçlarını ve Nuran Uslu’nun çalışmalarını değerlendirdi
Tarih: 15-06-2015 13:39:00 + -


Beyendik’te, 13 yıldan bu yana belediye ait satılmadık ne bir dükkan ne bir araç kalmadı.

Gündoğdu, seçim sonuçlarını ve Nuran Uslu’nun çalışmalarını değerlendirdi

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu, önceki gün yaptığı açıklamada; seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’nun kızının işe alınması ve yapılan yanlışlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Nuran Uslu’nun söylemleri Beyendik’te karşılık görmedi”

Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, Beyendik’te CHP’nin ciddi bir oy oranı aldığını hatırlatarak, sözlerine başlayan Gündoğdu, “Beyendik halkının bu seçimlerde CHP’yi ciddi anlamda sahiplendiğini görmekteyiz. 13 yıldır AKP’nin belediyeciliğinden insanların memnun olmadığını bu seçimlerde oy oranlarına bakıldığında görmekteyiz. Nuran Uslu, ‘onlar konuşur; biz yaparız.’ diyor. Ancak, Nuran Uslu’nun bu söylemi Beyendik’te karşılık görmedi. Kemal Unakıtan Maliye Bakanı iken; düğün salonu yapılacağını söyledi. Aradan geçen 10 yıl geçmesine rağmen halen düğün salonu yapılmadı. Düğün salonu için; 330 bin, 280 bin ve 270 bin lira para çıktığını ve projenin onaylandığını söylemişti. Ama şuana kadar Beyendik’e bir çivi bile çakılmadı. Ayrıca, TOKİ konutlarını kendisinin yaptırdığını her yerde söylüyorsa, yaşanan sıkıntıya da çözüm üretmesi lazım. Binalar berbat durumda ve orada yaşayan insanların karşısında sorunlarını iletebileceği herhangi bir yetkili bir merci yok.” dedi.

“Beyendikt’te alınan sonuçların Nuran Uslu ve ekip arkadaşları tarafından iyi değerlendirili”

Yerel seçim süreciyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sezgin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti: “CHP olarak kazandığımız seçimleri, AKP’nin yaptığı entrikalarla 3 oyla kaybettik. Yerel seçimler; oyunlarla, tezgahlarla ve taşıma oylarla kazanıldı. AKP’lilerde bunun farkındadır. Adalet geçte olsa tecelli etti ve bu seçimlerde AKP’ye Beyendik’te yaklaşık 188 fark attık. Bu bizim beklediğimiz bir sonuçtu. AKP’nin maskesi bu seçimlerde düştü. Boş vaatler ile eş, dost ve akrabaların çocuklarını işe koymakla sorunlar çözülmüyor. Beyendik halkına hizmet lazım. Biz, ‘çamur at; izi kalsın.’ mantığıyla siyaset yapmadık. Beyendikt’te alınan sonuçların Nuran Uslu ve ekip arkadaşları tarafından iyi değerlendirilmesi lazım. Çıkan sonuçlar onlara bir ders niteliğinde olmuştur. Ayrıca, geçen seçimlerde taşınan kaçak seçmenler kazanmışlardı ama bu seçimlerde seçmen gelmeyince kaybettiler.”

“Yerel seçimde, CHP’nin bayrağını Beyendik’te dikebilecek durumdayız”

“CHP olarak, milletvekilliği genel seçimlerinde Beyendik’te ciddi bir oy oranı aldınız. Peki, geçen yerel seçimlerde kaçak seçmenden bahsettiniz ancak, seçmenin tercihi neden AK Parti yönünde olmuştu?” şeklindeki soruya cevap veren Gündoğdu, şöyle konuştu: “Şuanda, Türkiye genelinde olası bir yerel seçimde, CHP’nin bayrağını Beyendik’te dikebilecek durumdayız. Geçmiş seçimlerde belki kendimizi çok fazla ifade edememiş olabiliriz. Ama biz, kimseye iş ya da başka bir vaatte bulunmadık. Beyendik’e hizmet etmek için göreve gelmek istediğimizi söyledik. Beyendik’in borç batağı içerisinde olduğunu da biliyorduk. Ama Beyendik’e hizmet etmek istiyoruz. Nuran Uslu uzun süredir gölet projesini anlatıyor ama kendisini DSİ yetkilisi ya da ilgili bakan olarak mı görüyor bilmiyorum. Nuran Uslu, Beyendik’e 13 yıldan bu yana içebilir bir su kazandıramamış kendi iktidarlarında.”

“Trakya’da biz belediye başkanı kadar hiçbir başkanın makam aracıyla gezdiğini görmedim”

Nuran Uslu’yu eleştirerek, sözlerine devam eden Sezgin Gündoğdu, şunları kaydetti: “Haftanın üç günü makam aracıyla Ankara’da geziyor. Trakya’da biz belediye başkanı kadar hiçbir başkanın makam aracıyla gezdiğini görmedim. Makam aracı babasının malı değildir. Beyendik halkı tarafından kendisine tahsis edilmiştir. Mesai saatleri içerisinde kullanabilir. Ama arabasıyla her yere gidiyor. Makam aracı evinin önünde duruyor. Beyendik’teki insanlar yapılan belediyeciliği görüyor. İnsanlara dayalı bir hizmet yok.”

“Ye iç gez”

Gündoğdu, “Peki, çıkan bu sonuçlardan sonra Nuran Uslu yeniden yerel seçimlerde aday olarak çıkar mı?” şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: “Yerel seçimlerde yeniden aday olacağını düşünüyorum. Çünkü böyle bir saltanatı bırakmak istemeyecektir. Babası bile böyle bir saltanatı vermez. Makam aracı altında, mazot devletten, tüm kapılar kendisine açık. Ye iç gez. Ankara’ya hizmeti getirmek için gittiğini söylüyor ama bir şeyin geldiğini görmüyoruz. Beyendik’in bir çok sorunu var ama çözüm anlamında bir şey yok. Bu da, ne kadar beceriksiz olduklarını gösteriyorlar. Yerel seçimlerde yeniden aday olmaları durumunda, Nuran Uslu’nun seçileceğine inanmıyorum.”   

“Satılmadık bir şey kalmadı”

Sezgin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti: “Beyendik’te, 13 yıldan bu yana belediye ait satılmadık ne bir dükkan ne bir araç kalmadı. Kısacası, satılmadık bir şey kalmadı. Dükkanlar yok pahasına satıldı. Satılan dükkanlardan elde edilen para hangi kaynak için kullanıldı? Belediye şuanda borç batağı içerisinde ve gelir getirecek bir şeyimizde kalmadı. Ayrıca, yol parasının yüksek olması nedeniyle, TOKİ’lerden taşınmalar arttı.”

“Nuran Uslu kendi kızını belediyeye aldı ve kadroya geçirdi”

Beyendik Belediyesi’nde bir çok kişinin işe alındığını ifade eden Gündoğdu sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, işe alınan personellerin çalışmasına karşı değiliz. Ancak, yerel seçimlerde AKP’den kontenjan adayı olan bazı insanlar belediyede çalıştırılıyor. İşçi alınacaksa, işi bilen ve ekonomik yönden ihtiyacı olan insanların alınması lazımken, ihtiyacı olmayan kişiler işe alınıyor. Ayrıca, Nuran Uslu kendi kızını da belediyeye aldı ve kadroya geçirdi. Bu konuda ciddi hizmetleri (!) bulunmaktadır. Belediye işçi bulma kurumu değildir. Hatta, işçi alımı için kur’a çekimi yapılıyor ancak, kur’a da çıkanlar işe alınmadı. Bu da, kimi işe alacaklarını daha önce belirlediklerini göstermektedir.”
Bu haber 1406 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR