Bugun...
HAYDER ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Tarih: 04-11-2015 20:15:00 + -HAYDER ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Edirne Valiliğinde Hayat Boyu Eğitim Derneği İle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

                Edirne Valiliğinde Hayat Boyu Eğitim Derneği Başkan Yrd. Zeynep Sevgili ve Yönetim Kurulu üyeleri Ayşe Köseoğlu, Nagehan Kaçın,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ile birlikte 1 yıl süreli işbirliği protokolü imzalandı.

                İmza töreni sonrası konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de “Güçlü ve sağlıklı aile demek, varlığıyla gurur duyduğumuz çocuk nüfusun ve genç nesillerin huzur ve güven ortamında yetişmesi demektir. Eğitim ailede başlar ilkesinden hareketle hazırlanan işbirliği protokolü bilgi çağının gerekliliklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini artırmaya dönük önemli bir adımdır.” dedi.

                İl Müdürü Bilgin Özbaş da “ Toplumsal Mutluluk, istikrar, paylaşma hoşgörü, yardımlaşma, sevgi ve saygının kaynağı ailedir. Güçlü Devlet olabilmek güçlü aile yapısıyla mümkündür. Kendimiz, çocuklarımız, ülkemiz ve insanlık için yapabileceğimiz en anlamlı işlerin başında iyi bir aile yapısı tesis etmek olmalıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak bu amaçlarla Aile Eğitim Programını uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Bu konuda Edirne de Hayat Boyu Eğitim Derneğine bu alandaki çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

                Aile, ailenin bilinçlendirilmesi, aile hukuku, aile bütçesi, kaynak yönetimi, enerji tasarrufu, aile içi iletişim, sağlıklı yaşam, hastalıklardan korunma, ilkyardım, aile ve medya, şiddetin önlenmesi konularında bir dizi eğitim programını içeren protokole göre 8 hafta boyunca Devecihan Kültür Merkezinde eğitim verilecek.14 Kasım 2015 tarihinde Türk aile yapısı ve ailenin önemi konulu ilk eğitim ise Edirne Valisi Dursun Ali Şahin tarafından verilecek.

 
Bu haber 746 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR