Bugun...
'HDP'li Tuncel'e bayraklı tepki
Tarih: 12-05-2015 14:04:00 + -


Keşan'da seçim bürosunun açılışına katılan HDP (Halkların Demokratik Partisi) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in, konuşma yapmasının ardından bindiği otobüse yaklaşık 30 kişilik bir grup Türk bayrağı açarak tepki gösterdi.

tepki gösterdi.

 

 
'HDP'li Tuncel'e bayraklı tepki
 
 

Keşan'da seçim bürosunun açılışına katılan HDP (Halkların Demokratik Partisi) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel’in, konuşma yapmasının ardından bindiği otobüse yaklaşık 30 kişilik bir grup Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. Olayda yaralana olmazken, gruba polis müdahale etti.

HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Edirne’nin ardından partisinin seçim bürosunu açmak üzere seçim otobüsü ve 15 araçlık bir konvoyla Keşan’a geldi. Şehitlik Caddesi Alipaşa Çarşısı’ndaki seçim bürosunun önüne otobüsle gelen Sebahat Tuncel, burada kendisini bekleyen yaklaşık 100 kişilik bir gruba hitap etti. Tuncel, “HDP olarak tüm Türkiye’de yerel yönetimleri, demokrasiyi geliştirmek için Türkiye halklarının kardeşliğine köprü kurmak için, yerelde yaşanan sorunlarımıza çözüm bulmak için Türkiye’nin hemen hemen her tarafından aday gösterdik. 57 ilde ve 600’ün üzerinde ilçede adaylar göstererek HDP’nin politikasını, yerel yönetimlere ilişkin yaklaşımını, kadın özgürlüğüne bölücü yaklaşımları halkımızla paylaşıyoruz. Bugün, Edirne’den sonra Keşan’dayız ve devam edeceğiz. Biz, HDP olarak demokrasinin asıl inşa edileceği alanın yereller olduğunu, Keşan’dan, Edirne’den ancak demokratik bir kültürü, demokratik bir siyaseti inşa edebilirsek Ankara’nın değişebileceğine inanıyoruz” dedi.

Sebahat Tuncel’in konuşması sırasında ise Türk bayrağı açan 30 kişilik bir grup sloganlar atmaya başladı. Grubun, HDP’lilerin bulunduğu alana girmek istemesine polis engel oldu. Tepkilerin artması üzerine Tuncel konuşmasını bitirdikten sonra seçim bürosunun açılışını yapmadan otobüsle alandan ayrılmak istedi. Bu sırada grup Tuncel ve partililerin bulunduğu otobüse tencere, tava ve taş fırlattı. Otobüsün arkasından koşarak taş fırlatmaya devam eden gruba polis müdahale etti. Seçim otobüsü ve konvoyda bulunan araçlar geniş güvenlik önlemleri altında şehirden ayrılarak Enez'e hareket etti. Olaylarda yaralanan ve gözaltına alınan olmadı.

 Bu haber 736 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR