Bugun...
İl Genel Meclisi Üyesi Boyalık, seçim sonuçlarını değerlendirdi
Tarih: 05-11-2015 20:24:00 + -İl Genel Meclisi Üyesi Boyalık, seçim sonuçlarını değerlendirdi

~~Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada; milletvekilliği genel seçimleri sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“AK Parti’nin aldığı sonuç kesinlikle bir zaferdir”

“7 Haziran’dan önceki kaos ortamı ve belirsizlikler nedeniyle, yapılan bu seçim, ekonomi seçimiydi.” diyerek, açıklamasına başlayan Boyalık, şunları söyledi: “Öncelikle piyasalarda olan kaos, kargaşa geçmiş dönemlerdeki insanların koalisyonlardan verimli bir sonuç alamaması bu seçimin bir iktidar seçimi haline gelmesine sebebiyet verdi. Ülke genelinde alınan yüzde 50 oyda, bunun sonucudur. AK Parti’nin aldığı sonuç kesinlikle bir zaferdir. Ülkenin selameti, ekonominin düzgünlüğü için, halkın milli idare duygusu ile oylarını AK Parti’ye vermesi seçimin sonucudur.”

“Bu kadar kötü sonucu köylerimizden beklemiyorduk”

Doğudaki oyların artmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu ancak, aynı durumu Trakya ve Edirne için söyleyemediğini belirten Hüseyin Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Her ne kadar belirli miktarda oylarımız artmış görünüyor olsa bile yeterli değildir. Trakya’mızın bizlerden ne istediğini daha iyi anlamalıyız. Edirne’mizi, Keşan’ımızı özellikle anlamalıyız. Hizmet olmuyor mu tabi ki hizmetlerin en iyisi, en güzeli oluyor. Size iktidarın yapmış olduğu yeni hastane, okullar, kavşaklar gibi hizmetleri sayabilirim. Ama Keşan’da oylarımız düşük kalıyor ama biz bunu anlayamadık. Keşan’a hizmet gelmesi için yerel anlamda iktidar olmamız lazım. Bundan sonraki amacımız; Keşan’da yerel olarak iktidar olmaktır. Biz, meclis üyeleri olarak, şu anda ne yaparsak yapalım bu kadar hizmetten sonra bu kadar kötü sonucu köylerimizden beklemiyordum. Bu kesinlikle bizim için bir başarısızlıktır. Başarılı olduğumuzu düşünmüyorum ama millet idaresidir. Sandıktan ne çıkarsa demokrasinin adı oy kullanmaktadır. Oy kullanmak demokrasinin adıdır. Demokrasi sandıktan çıkana saygı duymaktır. Biz de saygı duyuyoruz, oylarımız arttırmak için hizmetlerimiz devam edecektir. Bunun adı budur.”

“Sadece Keşan’da değil; bütün Edirne’nin kırsalında oylarımız düşük”

Boyalık, sözlerine şöyle devam etti: “Sadece Keşan’da değil; bütün Edirne’nin kırsalında oylarımız düşük. Edirne’nin kırsalında bunun altında neler yattığını biliyorum. Çiftçimiz artık çiftçilikten para kazanamaz hale geldi. Eskiden 100 dönüm tarla eken adam hayatını idame ettiriyordu. Ama şimdi ettiremiyor. Çünkü eskiden masraflarımız bu şekilde değildi. Çok harcamamız yoktu. Örnek olarak, köylümüz pazara gelip domates almazdı. Peynirini evinde yapardı, turşusunu ve makarnasını yapardı. Köy yaşantısı dediğimiz zaten budur. Ama bizim insanlarımız maalesef su anda bu harcamaların hepsini pazar yerinden ve marketlerden yapmaya başladı. Dolayısıyla da çıkarttığı ürünle ürün çeşitliğimiz de çok fazla yok. Çıkarttığı ürünle geçinemez hale geldi.”

“CHP’li ya da MHP’li seçmende çıkan sonuçtan memnun”

Hüseyin Boyalık sözlerini şöyle tamamladı: “CHP’li ve MHP’li dostlarımız, Keşan’da AK Parti’nin seçilmiş bir üyesi olarak, beni tebrik ederken ekonomi için çok iyi olduğunu, tek başına iktidarın çok iyi olduğunu dile getiriyor. Biliyorum ki, CHP’li ya da MHP’li seçmende çıkan sonuçtan memnun. Asla bir memnuniyetsiz yok. Bunun adı da insanların ne kadar istikrara ihtiyacı olduğudur. Çevremizdeki ülkeler de bu kadar karışıklık olduğu durumda dahi, Türkiye’nin tek yürek olup atabildiği anlamına geliyor bu. Farklı ideolojiler de olsak da tek başına iktidardan rahatsız olan kimse görmedim. Milletin selametini düşünen arkadaşlarımız bu seçimin sonuçlarını yadırgamıyor. Bu çok önemli bir konu. Biz herkesin fikirlerine saygı duyuyoruz. Bu ideoloji seçiminden çok bir milletin bekası seçimiydi.”
Bu haber 893 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR