Bugun...
İtfaiye Müdürü Yamak, baca kontrolüne dikkat çekti
Tarih: 12-05-2015 06:47:00 + - 
İtfaiye Müdürü Yamak, baca kontrolüne dikkat çekti
 
 

Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Orhan Yamak, yaptığı açıklamada, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca evinde olmayacakları olası yangınlara karşı uyardı.

9 günlük bayramı tatili boyunca bazı vatandaşların şehir dışında olacağını ifade eden Yamak, “Biz vatandaşları öncelikle prize takılı olan elektrikli ev aletlerini prizden çekmelerini öneriyoruz. Buzdolabı boş ise buda prizinden çekilmelidir. Uzun süreli olduğu zaman bu aletler kısa devre yaparak olası bir yangına davetiye çıkartabilir. Öte yandan LPG vanaları kapanmalıdır. Gaz sızıntısı olması halinde yangın çıkabilir veya bir patlama yaşanabilir. Bizim amacımız can ve mal kaybının olmamasıdır. Biz, Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak, 7 gün 24 saat görev başındayız.” dedi.

SOBA YAKACAKLAR İLK ÖNCE BACALARI KONTROL ETMELİ

Orhan Yamak, son günlerde havaların soğumasıyla kalorifer ve sobaların yakılmaya başlandığını dile getirerek, şunları söyledi: “Kaloriferlerin kontrolü için kurumlardan bize talep yazıları gelmişti. 43 kurumda kısmi olarak kontrolleri bitirdik. Kontroller yapıldıktan sonra biz kurumlara eksiklerini bildiriyoruz. Genelde bacalarda çatlaklıklar yaşanıyor. Bunların değiştirilmesini istiyoruz. Soba yakacak olanlara ise ilk tavsiyemiz bacalarını kontrol etmeleri. En ufak bir ayrıntı bile bacanın duman akışına engel olabiliyor. Kurumla olmasa bile başka etkenlerde tıkanıklıklara yol açabiliyor. Bizde, bu konuda yardım taleplerini geri çevirmiyor ve halkımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

 
HABER VİDEOSU 
 

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 472 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 473 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR