Bugun...
Keþan'da okulda aþý dönemi bitecek mi?
Tarih: 10-05-2015 03:25:00 + -


Okullarýn tek tek gezilerek yapýlan aþý uygulamasýnýn, bazý sýkýntýlar ortaya çýkardýðý, bu nedenle konunun farklý bir þekilde yürütülmesi için çalýþma baþlatýlacaðý ifade edildi.

Keþan Ýlçe Milli Eðitim Müdürlüðü’nde geçen hafta düzenlenen bir eðitim toplantýsýnda, Saðlýk Grup Baþkanlýðý koordinesinde okullarda yapýlan aþý çalýþmalarý ile ilgili farklý bir düþüncenin ortaya atýldýðý bildirildi. 
Daha önce Saðlýk Grup Baþkanlýðý’nýn koordinesinde, belli bir program dahilinde, okullarýn tek tek gezilerek yapýlan aþý uygulamasýnýn, bazý sýkýntýlar ortaya çýkardýðý, bu nedenle konunun farklý bir þekilde yürütülmesi için çalýþma baþlatýlacaðý ifade edildi.

“AÝLE HEKÝMLERÝ AÞI YAPSIN”

Öðrencilerin, öðretmenlerin de bilgisi dahilinde, aileleri gözetiminde, baðlý olduklarý aile hekimlerince aþýlanmasýnýn önerildiði toplantýda, öðretmenlerin özellikle Keþan’da meydana gelen kuþ gribi aþýsý vak’asý nedeniyle, okullarda aþý yapýmýnýn sorumluluðunu almak istemediði dile getirildi.
Öðretmenlerin, okulda aþý yapýmý sýrasýnda öðrencinin fenalaþmasý durumunda, her ne kadar aþý yapýmý doktor gözetiminde yapýlsa da olasý bir kötü durumda tüm sorumluluk kendilerine kalacaðý için buna sýcak bakmadýklarý bildirildi.
Toplantýda dile getirilen öneriyle ilgili kesin kararýn, gelecek günlerde verileceði aktarýldý.

(Medya Keþan)

 
 

Bu haber 754 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
Bu haber 570 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR