Bugun...
Kerman, İpsala’nın 93 yıllık sorununu çözdü
Tarih: 06-01-2016 19:22:00 + -Kerman, İpsala’nın 93 yıllık sorununu çözdü

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, 2016 Yılı’nın ilk mesai gününde basın mensuplarıyla bir araya gelerek inşaatı biten kanalizasyon sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, 2016 Yılı’nın ilk mesai gününde basın mensuplarıyla bir araya gelerek inşaatı biten kanalizasyon sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Vatandaşların, yeni yılını kutlayan Belediye Başkanı Mehmet Kerman, ilçenin bugün tarihi bir günü yaşadığını ve hayal olan kanalizasyon çalışmalarının artık tamamlandığını söyledi.

Kerman, hava şartları elverişli olduğu sürece ufak rötuşlar yapılmak üzere kanalizasyon çalışmalarının tamamlanarak biteceğini belirtti.

Belediye Başkanı Mehmet Kerman, kanalizasyon inşaatı devam ederken üstün gayretler içerisinde çalışmalarını sürdüren Atilla İnşaat Firması sahibi Korhan Atilla Bey’e, şantiye şefi Erkan Havlucu Bey’e ve gecesini gündüzüne katarak bir an önce bu işin bitmesi için gayret eden Aslan Bey’e ve şantiye çalışanlarına basın mensupları önünde teşekkürlerini ifade etti.

Kerman, ilçemizin kanalizasyon çalışmalarının çok zorlu geçtiğini ve bilhassa Köprü Mahallesi’nde kot tutturulması için verilen mücadeleler büyük bir mühendislik bilgisi arz ettiğini söyledi. Toprağın çok kaygan ve kumlu olmasından, zeminin deniz seviyesinden düşük olmasından dolayı ciddi sıkıntılar yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “Allah’a şükürler olsun. Yapılan bütün bu zorlu çalışmalar neticesinde sona ulaştık. Bugün itibariyle, vatandaşlarımızın evlerinin pis su giderlerini yeni hatta bağlanması için izin vermekteyiz.” dedi.

Bu çalışmalar yapılırken Köprü Mahallesi sakinlerimizin ciddi anlamda sıkıntılar yaşadığını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kerman,” Bu işlerin kış dönemine kalmaması için Atilla İnşaat Firması’nın sahibi Korhan Bey’den çalışmaları 24 saat aralıksız yapmasını rica ettik. Ve çalışmaları çift vardiyaya çevirdi. Bazen bu çalışmalarımızdan rahatsız olan mahalle sakinlerimiz oldu. Çocuklar, hastalar rahatsız oldu. Hepsinden özür diliyorum. Bütün bu zorlu çalışmaların karşılığında hepsi bitti ve güzel sona geldik.

Bu vesile ile ilçemizde bugün itibariyle çalışmaları bitmiş olan inşaatta 40 km kanalizasyon hattı, aynı zamanda 1750 m yağmur suyu hattı döşenmiştir. 1 adet terfi merkezi inşaatı da bitmiş durumdadır.

Tüm vatandaşlarımızın artık evlerinin pis su giderlerini yeni yapılan kanalizasyon sistemine bağlamasını rica ediyorum. Bu aynı zamanda bizim için bir kontrol olacak. Yapılan sistemin çalışıp çalışmadığını ihaleyi alan firma buradan gitmeden bu işten tam anlamıyla ayrılmadan kontrolünü de yapmış olacağız.

Vatandaşlarımızın ricası bizim için emirdir. Biz, onlar istediği için bu kadar hizmeti getiriyoruz.  Benim de onlardan ricam, yapmış olduğumuz bu hizmetin bir an önce çalışıp çalışmadığını test etmek amacıyla yeni kanalizasyon sistemine bağlamalarını rica ediyorum. “dedi.

 
Bu haber 1159 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR