Bugun...
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan: Keşan dengeli bir artışla büyümeye devam ediyor
Tarih: 12-05-2015 16:19:00 Güncelleme: 27-06-2015 02:04:00 + -


Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan: Keşan dengeli bir artışla büyümeye devam ediyor

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan: Keşan dengeli bir artışla büyümeye devam ediyor
 

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada, TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)’in ADNKS (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi)’ye kayıtlı 2014 yılı nüfus istatistiklerine göre 2013’te 79 bin 889 nüfusa sahip Keşan’ın nüfusu 597 artışla 80 bin 486’ya yükselmesine dair değerlendirmelerde bulundu.

NÜFUS OLARAK HIZLI BİR BÜYÜME YAŞANMADIĞINI GÖRÜYORUZ

2013 yılı verilerine bakıldığında Keşan nüfusunun 80 bine yakın olduğunun görüleceğini belirten Özcan, “2013’te 59 bin 510 iken 2014’te bu rakamın 60 bin 654’e ulaştığı görüldü. İlçe nüfusunun neredeyse aynı kalmasına rağmen, kırsal kesimden bir göç var.  Bu da çok fazla değil. Keşan dengeli bir artışla büyümeye devam ediyor. Nüfus olarak hızlı bir büyüme yaşanmadığını görüyoruz. Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde sürekli bir nüfus artışı var. Gelişmiş ülkelerde artmayı bırakın nüfus azalıyor.” dedi.

HEM GÖÇ ALAN HEM DE GÖÇ VEREN BİR İLÇEYİZ

Keşan’ın hem göç alan hem de göç veren bir yerleşim birimi olduğunu ifade eden Mehmet Özcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Bir oran mevcut. Birden 10 bin göç alsak ne oluyor diye düşünebilirdik. Keşan’da doğmuş, başka yerde eğitimini almış ve dışarıda çalışan birçok insan var. Türkiye içerisinde başka yerlerde yaşadığı kadar yurt dışına giden vatandaşlarımız da var. Ürkütücü değil,  tatlı bir artış. Türkiye’ye 3 milyona yakın mülteci geldi ve bazı problemlerin yaşanmasına neden oluyor.” 

 
 

Bu haber 183 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ
Bu haber 1249 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR