Bugun...
Keşan'da kesin adaylar belli oldu
Tarih: 12-05-2015 14:18:00 + -


Keşan’da 7 Parti Belediye Başkan Adayı, 9 Parti Belediye Meclisi Üyesi Adayı ve 11 Parti ise İl Genel Meclisi adayı ile seçimde yarışacak.

 
 
Keşan'da kesin adaylar belli oldu
 
 

30 Mart 2014’te yapılacak olan Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde yarışacak olan kesin aday listeleri belli oldu. Buna göre, Keşan’da 7 Parti Belediye Başkan Adayı, 9 Parti Belediye Meclisi Üyesi Adayı ve 11 Parti ise İl Genel Meclisi adayı ile seçimde yarışacak.

18 Şubat 2014 tarihinde sona eren adaylık başvurularında itiraz süresi, geçtiğimiz Cuma günü itibariyle sona erdi.

Buna göre Keşan’daki kesin aday listeleri de belli oldu. Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, listelerin belli olmasının ardından istifaların bu tarihten sonra seçimlere kadar kabul edilemeyeceği belirtildi.

7 Belediye Başkan Adayı yarışacak
Açıklanan kesin adaylara göre, Belediye Başkanlığı için 7 parti yarışacak. CHP, AK Parti, MHP, SP’nin yanı sıra BBP, BTP ve İP’de Keşan Belediye Başkan adayı çıkardı. Yerel seçimlerde oy pusulasındaki sırasına göre partilerin Belediye Başkan Adayları şöyle kesinleşti:

Büyük Birlik Partisi Menderes Ofluoğlu, AK PartiMustafa Mercan,Saadet Partisi Ali Zontul,Bağımsız Türkiye Partisi Ahmet Faruk Korkmaz, İşçi PartisiŞükrü Özer,CHP Mehmet Özcan, MHP Yaşar Aras

Belediye Meclisi’nde 9 parti yarışacak
Keşan Belediye Meclisi adaylığı için ise 9 parti yarışacak. Çoğu partilerin birer aday çıkardığı Belediye Meclisi’nde oy pusulasındaki sıralamaya göre partilerin Belediye Meclisi Adayları şu şekilde kesinleşti:

TÜRKİYE KOMİNİST PARTİSİ (TKP:
Aydoğan Soysal,
Bu haber 513 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR