Bugun...
Keşan'ın doğalgaz projesine Beyendik de dahil edilmeli
Tarih: 12-05-2015 15:11:00 Güncelleme: 30-06-2015 17:17:00 + -Keşan'ın doğalgaz projesine Beyendik de dahil edilmeli
 
Keşan'ın doğalgaz projesine Beyendik de dahil edilmeli
 
 

 

Gülver; "Yenimuhacir ve Beyendik TOKİ Konutları ve Beyendik Saral Sity 1.200 civarında abone demek. Onlar için de yaz döneminde aidat ödemeden kurtuluş demek. Şu an kiracı bulmakta zorlanıyorlar." dedi.

....

Keşan Kaymakamı Dınkırcı’nın, “Keşan’a 2007 yılında devreye alınan Türkiye-Yunanistan Doğalgaz Boru Hattı Projesi  kapsamında Keşan’a gaz arzının inşa edilecek bir take-off  vana istasyonundan  bir dağıtım lisansı içersinde yer alması durumunda lisans sahibince tesis edilecek bir hat gaz alınmasının mümkün olabileceğini açıklamasının ardından AK Parti aday adayı Ferat Gülver yaptığı açıklamada bu fırsatın mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

....

Gülver, Keşan’ın hava kirliliğini çözüme kavuşturmak için çırpınan Kaymakam, Belediye Başkanı Oda başkanları ve Keşan Doğalgaz Platformu’nu oluşturan resmi kurum-kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarlarına teşekkür ederek, “Ancak vatandaş zehirli hava solumaktan memnun ki henüz abone sayısı 214…” dedi.

Dışarıda Keşanlıların, ‘Keşanlılar uyumlu ve aydın insanlardır’ şeklinde tanımlandığını kaydeden Gülver sözlerine şöyle devam etti;

“Ancak doğalgaz kolaylığı ve temiz hava katkısını anlamamada neden zorlanıyoruz anlamak zor. Ekonomik nedenlerdense; yazın mutfak ve banyo kullanım doğalgaz faturası 15 – 20 lira arası. Oysa bir mutfak tüpü 75 TL, elektrikli şofbenin fatura maliyeti de en az 25 lira. Kışın fatura 200-250 lira (Yalıtımlı apartmanlarda 150 TL) gelse bunun 50 lirası mutfak ve banyo için, geri kalanı ise ısınma gideri. Konforu ise işin artısı. Kadınlar elini kömüre bulaştırmadan her sabah kül derdi çekmeden sadece kombinin düğmesine basacaklar. En önemlisi de pırıl pırıl bir havası olacak ilçemizin.”

.....

KÖMÜR ARTIK PAHALI OLACAK

Gülver, doğalgaz çekincesinin nedenlerinden birinin, vatandaşta ‘kömür daha ucuz’ algısı olduğunu kaydederek şöyle devam etti. “Soma faciasından sonra kömür ocaklarına ağır yaptırımlar geldi. Ufak işletmeler ocakları kapatıyor. Yeni yaptırımlar yeni maliyet demek. Maliyet artınca da kömür fiyatlarının artacağını hesap etmek için ekonomist olmaya gerek yok.”

KALORİFERLİ DAİRELERİ DOĞALGAZA DÖNÜŞTÜRMEK KOLAY

Keşanlıların doğalgaz çekincelerinden birinin de şu an binlerce kaloriferli daire sahibinin yeni bir masraf etmek istemiyor olabileceğini ifade eden Gülver, “Onlar zaten sadece kombi alacak. Tesisatları hazır. Akıllı kazanlarını da köylerdeki vatandaşlarımız alabilir. Dolayısıyla fazla külfet olmaz.” diye konuştu.

....
Bu haber 767 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ-TARIM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR