Bugun...
Keşan’ın hava kirliliği azaldı
Tarih: 12-05-2015 14:08:00 + -


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılı “hava kalitesi” verilerini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı bilgilere göre, en yüksek kükürtdioksit ortalaması Afyon istasyonunda ölçüldü.

 
 
Keşan’ın hava kirliliği azaldı
 
 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılı “hava kalitesi” verilerini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı bilgilere göre, en yüksek kükürtdioksit ortalaması Afyon istasyonunda ölçüldü.

2012’de ki istatistiklerde ise en kirli havaya sahip şehir Keşan olarak açıklanmıştı. Son istatistiklerde yapılan çalışmalarla hava kirliliğinin öneli ölçüde azaldığı belirlendi. En yüksek partiküler madde ortalaması ise Ankara (Sıhhiye) istasyonunda ölçülürken, en düşük partiküler madde ortalaması Çanakkale istasyonunda, en düşük kükürtdioksit ortalaması ise Eskişehir istasyonunda ölçüldü.

Kükürtdioksit (SO2) ortalamalarının en yüksek bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Afyon, İzmir (Şirinyer), Muğla 1, İzmir (Çiğli), Kahramanmaraş (Elbistan), Karabük, Edirne, Batman, Yozgat ve Karaman olarak sıralandı. 2013 Yılı PM10 ortalamalarının en düşük bulunduğu hava kalitesi izleme istasyonları sırasıyla Çanakkale, Giresun, Sinop, Yalova, Artvin, Adana (Çatalan), Erzurum, Kastamonu, Kilis ve Eskişehir oldu. SO2 ortalamalarının en düşük bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Eskişehir, İçel, Artvin, Yalova, Giresun, Kocaeli, İstanbul (Kartal), İstanbul (Sarıyer), Tokat ve Kayseri 2 (Melikgazi). 

 
 

Bu haber 429 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :Bu haber 445 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR