Bugun...
KTSO'dan elektronik imza açıklaması
Tarih: 12-05-2015 14:09:00 + -


Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Ticaret Sicil Müdürlüğü yeni kuruluşlara ilişkin MERSİS uygulaması ile ilgili açıklama yaptı.

 
 
KTSO'dan elektronik imza açıklaması
 
 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Ticaret Sicil Müdürlüğü yeni kuruluşlara ilişkin MERSİS uygulaması ile ilgili açıklama yaptı.

Keşan TSO Ticaret Sicil Müdürü İsa Yıldırıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 19 Mart 2013 Salı günü itibariyle yeni kuruluşlara ilişkin MERSİS uygulamasının Keşan TSO Ticaret Sicil Müdürlüğünce kullanıma açıldığını belirterek şunları kaydetti;

 Elektronik İmza Zorunluluğu…

 “Bilindiği gibi projede 1 yılını dolduran Müdürlüğümüz 03 Mart 2014 Pazartesi günü itibariyle de tüm Ticaret Sicil işlemlerinde MERSİS uygulamasına geçecek olup, müracaatlar sistem üzerinden online olarak alınacaktır. MERSİS Projesi ile birlikte elektronik imza (e-imza) zorunlu hale geldiğinden, İşlem yapacak üyelerimizin (gerçek kişi ise kendilerinin, tüzel kişilik ise temsile yetkili kişilerinin) elektronik imzaya sahip olması gerekmektedir. Yapılan düzenleme ile ayrıca Anonim, Limited ve Sermayesi paylara bölünmüş Komandit Şirketlere, elektronik yolla tebligat yapılması zorunluluğu da getirilmiş olup, bu düzenleme kanunun karşılık ilkesi gereğince de kendilerine zorunlu olarak elektronik yolla tebligat yapılması gereken muhatapların kayıtlı elektronik posta (kep) adresi almaları ve kendilerinin yapacakları tebligatları da elektronik olarak yapmalarını gündeme getirmiştir.”

 Elektronik İmza Nasıl Alınır?

 Yıldırıcı elektronik imzanın temin ed
Bu haber 732 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR