Bugun...
Kurtuluş Balosunda Özcan propagandasına tepki
Tarih: 12-05-2015 06:58:00 + -neden oldu.

 

Kurtuluş Balosunda Özcan propagandasına tepki
 
 

Keşan’ın Kurtuluşu’nun 91.yıldönümü kutlamaları Kurtuluş Balosu'nda da kutlandı. Ancak, yerel seçim arifesinde belediye hizmetlerinin salonu dolduran vatandaşlara izletilmesi diğer aday adaylarının tepkisine neden oldu. CHP İlçe Başkanı Vedat Koyuncu’ya protokolde yer verilmemesi de CHP'nin Yaş Günü Kutlaması'nda Başkan özcan'a yapılana cevap olarak yorumlandı.

Keşan’ın Kurtuluşu’nun 91.yıldönümü nedeniyle Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtuluş Balosu 19 Kasım 2013 Salı günü akşamı Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Geceye Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Edirne milletvekilleri Recep Gürkan, Kemal Değirmendereli, Garnizon Komutan Yardımcısı Piyade Albay Kemal Cöne, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, dernek, oda ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

 

PROPAGANDAYA TEPKİ

Ancak, yerel seçim arifesinde Kurtuluş Balosu kullanılarak belediye hizmetlerinin salonu dolduran vatandaşlara izletilmesi ve CHP İlçe Başkanı Vedat Koyuncu’ya protokolde yer verilmemesi tepki çekti. CHP Edirne milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, CHP Keşan Belediye Başkan aday adayları Mustafa Bezbaş, Şenol Yalı ve Ufuk Kanışkan ile çok sayıda kişi salonu terk etti.

 

 

 

“BUGÜNLERE ŞÜKREDELİM”

Keşan Belediye personeli Gamze Özkan ve Osman Coşkun’un sunuculuğunda gerçekleşen ve saat 19.30’da başlayan baloda ilk olarak Yakup Uçucu ve saz arkadaşları fasıl dinletisi sundular.

Ardından Keşan Belediyesi’nin 2004’ten bu yana yaptığı hizmetleri içeren bir sunum izletildi.

Sunumun ardından çalan 10.Yıl Marşı’na yemeğe katılan tüm konuklar ellerindeki Türk bayrakları ile eşlik ettiler.

Marşın ardından gecenin açış konuşmasını yapan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan şunları söyledi: “Az önce elimde Türk Bayrağıyla sizlerin karşısına çıktım. Ben devletimi temsil eden bu bayrağı ve bu devletin sadece bir vatandaşıyım. Sizler de bu devletin vatandaşısınız. Bugün 91 yıl önce olan, nasıl olduğunu bilmediğimiz, ne olduğunu unuttuğumuz, belki hatırlamadığımız, ninelerimizin, dedelerimizin hikayelerinde saklı kalan bir Kurtuluş Gecesi yaşıyoruz. Değerli dostlar sevgili hemşehrilerim, biz millet olarak, ulus olarak Balkan coğrafyasına ikinci gelişimizdir burası. Bundan 4 bin yıl öncesi Luvili Türkler gelmişler buraya. Bunlar Balkan coğrafyasına asimile olup gitmişler. En son Osmanlı’nın1299’da kuruluşundan sonra 1354’te Trakya topraklarına geçiyorlar. 1359 yıllarında Keşan bizim oluyor. O günden beri bizimdir. Nerede bir ayrıntı var. 1919 - 1922 yılları arasında 3 yıllık Yunan işgali var. O işgal sırasında neler çekmiş de
Bu haber 568 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR