Bugun...
Ýlkay Dak, yemin ederek mesleðe baþladý
Tarih: 10-05-2015 06:52:00 + - Stajýný tamamlayan Keþanlý Avukat Ýlkay Dak, yemin ederek mesleðe baþladý. 

Edirne Baro Baþkaný Avukatý Ahmet Uludað, Edirne Adliyesi'nde düzenlenen yemin töreninde yaptýðý konuþmada, Dak'ýn stajýný baþarýyla tamamlayarak baroya kayýtlý 269. avukat olarak görevine baþladýðýný belirtti. 
Avukat Ýlkay Dak da emeði geçen herkese teþekkür ederek, ''Meslek hayatým boyunca hedefim, hukukun üstünlüðü temel ilkesinden ayrýlmayarak adaletin, toplumun her kesimine ulaþmasýný saðlamak olacaktýr.'' dedi. 
Diplomasýný Uludað'ýn elinden alarak yemin eden Dak, Edirne Barosu Staj Komisyonu Baþkaný avukat Ýbrahim Karakoç'un cübbesini giydirmesiyle mesleðine baþladý. 

Beyendik Beldesi’nde ikamet eden, 2004 yýlýnda Keþan Lisesi’ni 3.’lükle bitiren ve 2010 yýlýnda Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ýlkay Dak, törende yaptýðý konuþmada,  þunlarý söyledi: "Öncelikle beni her zaman destekleyen, her zaman yanýmda olduklarýný hissettiðim, bu mutlu günü yaþamamý saðlayan aileme sonsuz teþekkür ederim. Staj sürecimi en iyi þekilde geçirmemi saðlayan, hiçbir konuda yardýmlarýný esirgemeyen, çok deðerli tecrübelerini paylaþan, yanýnda staj yapmaktan onur duyduðum Sayýn Av. Cenap Bilgin ve Sayýn Av. Hande Hamzaoðlu’na teþekkürlerimi sunarým. Ýyi birer avukat olmamýz için staj aþamasýnda bizlere destek olan, mesleði en iyi þekilde öðrenmemizi hedefleyip buna yönelik eðitim almamýzý saðlayan Edirne Barosu'nun tüm birimlerine, Baro Baþkanýmýz Sayýn Av. Ahmet Uludað'a, Staj Komisyonu Baþkanýmýz Sayýn Av. Ýbrahim Karakoç'a, deðerli meslektaþlarýma, staj döneminin zorluklarýný ve güzelliklerini birlikte yaþadýðýmýz stajyer avukat arkadaþlarýma teþekkür ederim. Meslek hayatým boyunca hedefim, hukukun üstünlüðü temel ilkesinden ayrýlmayarak adaletin toplumun her kesimine ulaþmasýný saðlamak olacaktýr." 

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 356 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLERBu haber 530 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR