Bugun...
M. Sedat Yılmaz, mobil kaza tespit tutanağını hatırlattı
Tarih: 12-05-2015 16:21:00 Güncelleme: 27-06-2015 02:36:00 + -


M. Sedat Yılmaz, mobil kaza tespit tutanağını hatırlattı

M. Sedat Yılmaz, mobil kaza tespit tutanağını hatırlattı
 

KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Sigortacılar Komitesi Başkanı M. Sedat Yılmaz, maddi hasarlı trafik kazalarında “mobil kaza tespit tutanağı”nın, sürücülere her açıdan kolaylık getirdiğini söyledi.

Sürücülerin uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlar aracılığıyla doldurabileceğine dikkat çeken Yılmaz, “Sürücüler için birçok avantaja sahip tutanağı doldurmak için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli. Araç plakası ve TC kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcılara hızlı ve kolay kaza bilgisi giriş imkanı sağlıyor.” dedi.

SİGORTA ŞİRKETİNE ANINDA İLETİLİYOR

Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran uygulama sayesinde sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine hızlı erişimi, kazaya neden olan alanların hızlı ve kesin tespiti, kaza tutanağının anında sigorta şirketlerine iletilmesi gibi avantajlar sunduğunu ifade eden M. Sedat Yılmaz, “Ayrıca uygulama, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük sorunlarından suistimallerin azaltılması konusunda da büyük katkı sağlayacak. Ayrıca, dünyada ilk özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması bekleniyor.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de yaşanan trafik kazası sayısının fazla olduğuna vurgu yapan Yılmaz, şunları dile getirdi: “Kaza durumunda kaza tespit tutanağı doldurulmaktadır. Bu durum zamanınızdan çalarken trafiğin de akışını engellemektedir. İşte bu nedenden dolayı kolaylık sağlamak ve hızlı çözüm sunmak amacı ile SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) “Mobil Kaza Tespit Tutanağı” uygulamasını başlattı. Bu uygulamanın telefona indirilmesi sayesinde birçok avantajlar sunuyor. Mobil kaza tutanağının  kullanımı da çok basit. Araçların fotoğraf çekilmesi ve tutanağa yüklenmesinin ardından, TC numarası, plakaların girilmesiyle, çoğu bilgi otomatik karşına geliyor. Sistem, yapacağın işi her işlemden sonra yönlendiriyor.”

 

 
 

Bu haber 152 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLERBu haber 794 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR