Bugun...
Maden ocaðýnda göçük: 1 ölü, 1 yaralý
Tarih: 10-05-2015 04:34:00 + -


Keþan-Uzunköprü Karayolu üzerindeki bir maden ocaðýnda meydana gelen göçükte bir kiþi hayatýný kaybederken, bir kiþi de aðýr yaralandý

Dün, saat 12.00 sýralarýnda Keþan-Uzunköprü Karayolu üzerindeki bir maden ocaðýnda meydana gelen göçükte bir kiþi hayatýný kaybederken, bir kiþi de aðýr yaralandý.

Edinilen bilgiye göre, Uzunköprü Yolu üzerinde Zati Bey’in Korusu mevkiindeki ormanlýk alanýn içinde bulunan bir maden ocaðýnda maden iþçisi olarak çalýþan Þevket Aydýn (49) ve Hüseyin Karadað(41) isimli iþçiler, maden ocaðý içinde 60 metre derinlikte çalýþýrken, yaðan yaðmurdan dolayý yumuþayan toprak ve taþtan oluþan ocaðýn tavanýnýn çökmesi sonucu göçük altýnda kaldý.

Göçük altýnda kalan Karadað ve Aydýn, üzerlerine büyük bir taþýn düþmesi sonucu aðýr yaralandý. Göçük altýnda kalan iþçiler, ocak içinde bulundan arkadaþlarý tarafýndan taþýn altýndan güçlükle çýkartýldý. Olay yerine gelen 112 Acil Ambulansý ile Keþan Devlet Hastanesi’ne götürülen iþçilerden Þevket Aydýn, tüm müdahalelere raðmen, kurtarýlamayarak, hayatýný kaybetti.

Göçük altýndan çýkarýlan diðer iþçi Hüseyin Karadað ise olay yerine gelen ambulansla Keþan devlet Hastanesi’ne kaldýrýldý.

Durumu aðýr olan Karadað, yapýlan ilk müdahalesinin ardýndan acilen ameliyata alýndý.

Olaya el koyan Ýlçe Jandarma Komutanlýðý ekipleri, maden ocaðýný gelerek incelemelerde bulundu. Göçük olayýnda ihmal olup olmadýðýnýn araþtýrýlmasý nedeniyle Keþan Ýlçe Jandarma Komutanlýðý tarafýndan soruþturma baþlatýldý.

Göçük olayýnda hayatýný kaybeden Þevket Aydýn’ýn Samsun’un Kayagüney Köyü nüfusuna kayýtlý olduðu, aðýr yaralanan Hüseyin Karadað’ýn ise Zonguldak’ýn Ereðli ilçesine baðlý Aþaðýkayalýdere Köyü nüfusuna kayýtlý olduðu öðrenildi.

Keþan Devlet Hastanesi Morgu’na kaldýrýlan Aydýn’ýn cenazesi, nöbetçi Cumhuriyet Savcýsý tarafýndan yapýlan otopsinin ardýndan ailesine teslim edilirken, aðýr yaralanan ve ameliyat geçirenKaradað’ýn ise, durumunun ciddiyetini korumasý nedeniyle Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesi Týp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

KAYMAKAM NARÝNOÐLU BÝLGÝ ALDI

Olayýn duyulmasýnýn ardýndan Keþan Kaymakamý Ahmet Narinoðlu da,  Keþan Devlet Hastanesi Baþhekimi Opr. Dr. Necip Uluz’u ziyaret ederek, göçük olayý ile ilgili bilgi aldý.

Olayla ilgili soruþturma sürüyor.

 
 

Kaynak: Volkan Gazetesi

Bu haber 509 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu haber 681 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR