Bugun...
Mezun olduğu okula, arkadaşlarıyla kütüphane kurdu
Tarih: 10-05-2015 09:32:00 + -Trakya Üniversitesi Eðitim Fakültesi Sýnýf Öðretmenliði  3. Sýnýf öðrencileri, Topluma Hizmet Uygulamalarý dersi kapsamýndaki projeyle Beyendik Ýlkokulu’na kitap hediye ederek kütüphane kurdu.

Edirne Belediyesi’nin saðladýðý ulaþým hizmetiyle kitaplýklarý ve kitaplarý okula getirirken, okul idaricileri ve öðrenciler tarafýndan ilgiyle karþýlandý.

Daha önce mezun olduðu okula böyle bir yardýmda bulunan Trakya Üniversitesi Öðrencisi Özen Akýn ise, gerçekleþtirilen projede okul idarecileri, öðretmenler ve öðrencilerden en büyük teþekkürü alan isim oldu.

Konuyla ilgili olarak açýklamalarda bulunan Akýn, “Sýnýf arkadaþlarýmdan biri bana proje kapsamýnda bir okula kütüphane kuracaðýmýzý söyledi. Benim de aklýma ilk olarak beldemde faaliyet gösteren okulumuz geldi. Bu fikri arkadaþlarým ve Danýþman Hocam Veysi Akýn ile görüþtüm. Fikrimin kabul görülmesinin ardýndan proje kapsamýnda çalýþmalara baþladýk. Arkadaþlarýmýz ile Edirne halký, kýrtasiyeler, üniversitenin diðer bölümlerinde okuyan öðrenci arkadaþlarýmýz ve hocalarýmýzdan yardým talebinde bulunduk.  Ülkemizin birçok yerinden kargo ile bize kitap yollayanlar oldu. Öte yandan bu projede bize diðer il ve ilçelerde öðretmen olarak görev yapan Birol Akýn, Gürkan Güler, Özkan Güler de kitap desteðinde bulundu. Topladýðýmýz kitaplarý evde biriktirdik. Daha sonra Edirne Belediyesi’nden ulaþýmýn saðlanmasý için yardým talebinde bulunduk. Bu isteðimiz geri çevrilmedi. Kitaplýklarý ise kendimiz çalýþarak yaptýk. Malzemelerin alýnmasýndan Türk Eðitim Sen Edirne Þubesi yardýmda bulundu. Kitaplýk malzemelerinin alýnmasýndan sonra okula geldik. Proje ekibindeki arkadaþlarýmýz ile birlikte yaklaþýk bir gün süren çalýþmalar neticesinde okulun bodrum katýnda kütüphaneyi oluþturduk.”

Mezun olduðu okula yardýmcý olmanýn kendisini mutlu ettiði ifade eden Özen Akýn, proje ekibi adýna, kendilerine destekte bulunan herkese teþekkür ettiðini sözlerine ekledi. 

 

 

 

 

 
 

Kaynak: www.beyendik.com

Bu haber 726 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Bu haber 455 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR