Bugun...
MHP Başkan Aday Adayı Dinç: Halkın karşısına yeni yüzler ile çıkacağız
Tarih: 12-05-2015 05:44:00 + - 
MHP Başkan Aday Adayı Dinç: Halkın karşısına yeni yüzler ile çıkacağız
 
 

MHP(Milliyetçi Hareket Partisi) Beyendik Belediye Baþkan Aday Adayı Murat Dinç, dün yaptığı açıklamada, AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı’nın Nuran Uslu ile devam kararına dair değerlendirmelerde bulunurken, MHP olarak Beyendik’te halkın karşısına yeni yüzler ile çıkacaklarını kaydetti.
KENDİSİ GEÇTİĞİMİZ SEÇİMDE ADAY OLMAYACAĞI SÖZÜ VERMİŞTİ
Yerel basından AKP Beyendik Belde Teşkilatı geçtiğimiz hafta yapmış olduğu toplantı neticesinde 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı Nuran Uslu’yu tekrar aday gösterme kararı aldığını öğrendiklerini belirten Dinç, “Ben öncelikle Sayın Uslu’yu tebrik ediyorum. Şahsi ve her şeyden önce Beyendik halkı ve Beyendik için hayırlı olsun derken, kendisine seçimlerde başarılar diliyorum. Her ne kadar kendisi tarafından şu ana kadar adaylıkla ilgili bir açıklama yapılmamışsa da Belde Teşkilatı’nın böyle bir açıklama yapması kendisinin de bu adaylığa ne kadar sıcak baktığını göstermektedir. Ancak kendisi geçtiğimiz seçimde aday olmayacağı sözü vermişti. Hatta bir süre önce aday olmayacağını yineleyerek bir kadın adayı halef seçmişti. Ancak şimdi yine aday olması seçmene vermiş olduğu sözün arkasında durmadığının en belirgin göstergesi olsa gerek. Bunu Beyendiklilere ve seçmenine nasıl anlatacağı merak ediliyor. Tabi bu onların partisinin bileceği şey onların iç işlerine karışamayız. Sadece mevcut meclis üyeleri ve belde yöneticileri ile toplanıp alınan kararı şeklinde lanse etmek ne kadar halkın iradesini yansıtır kamuoyunun bilebileceği bir konu.” dedi.
SAĞ SEÇMEN KEFİL OLAMAYACAĞI ADAYIN ARKASINDA YÜRÜMEZ
Kendisinde siyasetçi ve aday adayı olduğunu ifade eden Murat Dinç, şunları söyledi: “Bizlerin aday olmasına yalnızca belde teşkilatı karar vermiyor. İlçe teşkilatı ve il teşkilatının ne diyeceği de önemli elbette. Beyendik’te sağ seçmen her zaman sağduyusunu kullanmıştır ve yine öyle olacak. Bundan hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Beyendik halkı gerçekleri görüyor ve sessizce seçim gününü bekliyor. Sağ seçmen kefil olamayacağı adayın arkasında yürümez. Beyendikli sağ seçmen muhalefetten birinin kendisine adayları hakkında sorduğu soruya anlının akıyla cevap vermek ister. 1 milyon TL SGK borcu ile iktidar parti belediyeciliği olmaz. Sen iktidar yanlısı olarak devlete borcunu ödemiyorsan CHP’li bir belediye niçin ödesin?”
ÖNCE DEVLETE SONRA ÇALIŞANIMIZA BORÇLARIMIZI ÖDEYECEĞİZ
Milliyetçi Hareket Partisi olarak Beyendik’te, yeni yüzler ile halkın karşısına çıkacaklarını dile getiren Dinç, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Önce devlete sonra çalışanımıza borçlarımızı ödeyeceğiz. İnşallah bizim zamanımızda çalışanlar her ay düzenli olarak maaşlarını alacak. Belediyenin gelirlerini artıracağız. Denk bütçe, halk arasında ayrım gözetmeksizin adil bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız. Beldemize değer katan herkese saygımız sonsuz, ancak aldığımız duyumlara göre belde halkından gerekli desteği göremeyen başkan, taşıma oylara umut bağlamış. Bazı şirket yöneticileri ile birlik olup İstanbullardan oy transferi yapacakmış. Bu şirketin yöneticilerini uyarmak istiyoruz; siyaseti kirletmeye alet olmasınlar. Eğer Beyendik’te daha ekmek yeme gibi bir niyetleri var ise hiçbir spekülasyona bulaşmasınlar. Nüfus Müdürlüğü ve İlçe Seçim Kurulu'nun da Beyendik’i mercek altına almasını isteyeceğiz.”

 

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 1547 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 514 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR