Bugun...
MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek: MHP, üstüne gideceği konulardan ikisi, yolsuzluk ve rüşvettir
Tarih: 12-05-2015 16:05:00 Güncelleme: 30-06-2015 16:11:00 + -


MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, MHP Genel Merkezi’nin, 17-25 Aralık tarihlerini “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” ilan ettiğini kaydetti.

MHP İl Başkanı Gürsel Şimşek: MHP, üstüne gideceği konulardan ikisi, yolsuzluk ve rüşvettir
 
 

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek, dün yaptığı açıklamada, MHP Genel Merkezi’nin, 17-25 Aralık tarihlerini “Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası” ilan ettiğini kaydetti.

Şimşek, AK Parti’nin 17 Aralık sürecini unutturmaya çalıştığını, ancak MHP’nin bunu asla unutturmayacağının altını çizdi.  

17-25 ARALIK TARİHLERİNDE, MHP GENEL MERKEZİ 9 İLDE KONFERANSLAR YAPACAK

MHP’nin 17 Aralık sürecini oldukça önemsediğini belirten Gürsel Şimşek, “17-25 Aralık, yolsuzluğun ve rüşvetin tavan yaptığı ve devletin en tepesine bulaştığı çok önemli bir haftadır. Bu nedenle 17-25 Aralık tarihlerinde, MHP Genel Merkezi, 9 gün boyunca 9 ilde konferanslar düzenleyecek. Genel Başkan Yardımcıları düzeyinde gerçekleştirilecek bu konferanslar ile 17-25 Aralık tarihleri yaşanan bu yolsuzluğu gündemde tutacağız. Buradaki amaç, toplumun, rüşvet ve yolsuzluğu çok iyi anlayabilmesidir. Çünkü AKP İktidarı, 17-25 Aralık 2013 tarihlerinde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet sarmalında 4 tane bakanını bu işin içerisinde görmüş ve bu bakanların istifasıyla neticelenen bir karar almıştır. Arkasından da bu soruşturmaları yürüten yargıyı esir altına alarak, savcıları görevden almış, adli kolluk yönetmeliği çıkartmıştır. Bu karar, tamamen yanlış olmakla birlikte hemen arkasından basın yayın yasağı getirerek, 4 bakanın Soruşturma Komisyonu’nda vereceği ifadelerin yayınlanmasının önüne geçmiştir. Bu yasak da, şuanda Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın kendi emriyle yapılmıştır.” dedi.

 
 

Bu haber 262 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ
Bu haber 834 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR