Bugun...
Müezzinoðlu Edirne'ye iktidar milletvekili avantajýný yaþatmalý
Tarih: 10-05-2015 04:19:00 + -


Gazeteci Ferat Gülver, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoðlu’nun, sivil toplum kuruluþlarý temsilcileri ve yerel yöneticiler tarafýndan harekete geçirilmesi gerektiðini söyledi.

2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti Keþan Belediye Baþkan Aday Adayý olan Gazeteci Ferat Gülver, ilçe gündemine iliþkin açýklamalarda bulundu. 
Sözlerine, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoðlu’nun, her hafta sonu Keþan’a gelmesinin beklenmemesi gerektiðine iþaret ederek baþlayan Gülver, çünkü kendisinin iþi ve yakýnlarýnýn Ýstanbul’da olduðunu vurguladý. 
AK Parti Keþan Ýlçe Yönetimi, sivil toplum kuruluþlarý temsilcileri ve yerel yöneticilerin, önemli proje teklifleri ile Ankara’ya gidip, Müezzinoðlu’nu harekete geçirmesi gerektiðini kaydeden Ferat Gülver, þöyle dedi: “Hamzadere Barajý, zaman kaybýna tahammülü olmayan bir proje. Hava kirliliði her geçen gün kötüye gidiyor. Keþan’ýn dibinden geçen doðal gaz hattýndan mutlaka istifade edilerek hava kirliliði problemi çözülmeli.”

“MÜEZZÝNOÐLU KLASINI KONUÞTURMALI”
Halkýn, Ýstanbul’dan bir doktoru, dertlerine çare olsun diye milletvekili seçtiðini hatýrlatan Gülver, “Teþkilatlar halktan oy isterken, diyerek taahhütte bulundu. Sayýn Vekilimiz artýk klasýný konuþturmalý ve baþta Keþan olmak üzere, tüm Edirne’ye, avantajýný yaþatmalý. Zira Sayýn Vekilimizin baþarý öyküleri, yerel seçimde AK Parti baþkan adaylarýnýn referansý olacaktýr. Kendisine sonsuz güveniyor ve çok þey bekliyoruz.”

MECÝDÝYE TURÝZME KAZANDIRILMALI
Saros Turizm Bölge Planý’nýn bir an önce hayata geçirilmesi gerektiðini belirten Ferat Gülver, “Mecidiye Beldesi’ni, Saros Körfezi’ndeki NATO tatbikat alanýndan kurtarmakta zorlanýyoruz. Tatbikat alaný hiç olmazsa askeriyenin sahildeki tesislerinin arkasýyla sýnýrlanabilse… Saros’un incisi Uzunkum mutlaka turizme kazandýrýlmalý. Mecidiye, Enez’deki gibi 100 metre bandý korunarak ama yazlýk ev deðil, turistik tesis aðýrlýklý bir turizm beldesine dönüþtürülmeli. Bir iþadamýmýz Mecidiye Sahili sýrtlarýna bir otel yapsa, yanýna da Bolu daðlarýnda Sarot Hotel’in Çin’deki bir kapalý deniz havuzunu örnek aldýðý gibi kýþlýk havuz yapsa, Mecidiye Türkiye çapýnda bir yer olur. Ýþçimen Otel, Aðadayý ve Çetin Otel’in açacaðý þubelerle Mecidiye; Abant ve Kýzýlcahamam’dan sonra siyaset ve iþ dünyasýnýn kamp merkezi olur.” þeklinde konuþtu.

“YENÝ ÝPSALA-ENEZ YOLU EFES YOLUNA UZATILABÝLÝR”
“Eðer Keþan Belediye Baþkaný olabilseydim, en büyük çabam, Enez’den Çanakkale yoluna kadar bir sahil yolu açýlmasý için olacaktý” diyen Gülver, sözlerini þöyle tamamladý: “Belki biraz ütopik olacak ama Ýpsala’dan Enez’e açýlan yolun, Enez-Yayla-Erikli-Gökçetepe hattýndan, Keþan – Gelibolu Karayolu’na baðlanmasý, Saros Körfezindeki tüm tatil beldelerinde monoton yaz tatillerini hareketlendirecek, yöre eþsiz bir tatil bölgesi olacak.”

 
 

Kaynak: MEDYA KE?AN

Bu haber 454 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİ
Bu haber 505 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR