Bugun...
Müezzinoðlu’ndan Milliyetçilik ve Ulusalcýlýk Tanýmý…
Tarih: 10-05-2015 09:10:00 + -AK Parti Edirne Milletvekili ve Saðlýk Bakaný Dr. Mehmet Müezzinoðlu, 30 Mart Cumartesi günü Keþan'ý ziyaret etti.

AK Parti’nin milletin partisi olduðunun altýný çizerek konuþmasýna baþlayan Müezzinoðlu, Milletin derdini dert edinenlerin oluþturduðu bir parti olduklarýný söyledikten sonra þöyle devam etti” Ulaþmamýz gereken aileler var. Genç ve kadýn dinamiklerimiz daha güçlü olabilmemiz için birlik ve beraberlik içinde olmalýyýz.  Herkesle iyi iletiþim kurarak, kendimizi anlatmamýz gerekiyor. Ayyýldýzlý bayraðýmýzýn özgürce dalgalanmasý için birlikte hareket etmeliyiz. Dün baþka partilerde olabilirler. Farklý düþüncelerde olabilirler. Ülkemizi ve milletimizi hakettiði yerlere taþýmak için beraber olmalý, toplumu kucaklamalýyýz.

Milliyetçiliði dar kafa tasçýlýk deðil 75 milyonu kucaklayýp, bu deðerlerle yolculuk yapýp, bugün olduðu durumdan her alanda daha üst noktaya taþýyabilmektir. Milli duruþ ve milliyetçilik budur. Bunu MHP’li arkadaþlara anlatmamýz gerekiyor.

CHP’li arkadaþlar ise Cumhuriyet ya da Ulusalcýlýk diyorlar. Ulusalcýlýk, Ulusun tamamýný kucaklamaktan geçer. Çaðdaþ modern ve geleceði gören, Ulu Önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediði gibi “muasýr medenniyet seviyesi üzerinde bir ülke ve millet, ulusu kucaklamaktan geçer. Yoksa masa baþýnda laiklik ve cumhuriyetten geçinmek, Atatürk’ü kullanmaktan geçinerek, ülke, dünta ülkeleriyle yarýþýr hale gelemez. Milletin ortak deðerlerine kucaklamaktan geçer.

Bugün Diyarbakýr mitinginde türk bayraðý asmayanlarý kýnýyoruz ancak, Hakkari’de CHP Türk Bayraðýný dalgalandýrabiliyor mu? Batman’da MHP Türk Bayraðýný dalgalandýrýyor mu Siyaseten orada var mý?” diyerek bugün gelinen noktada CHP ve MHP’nin aldýðý oy oranlarý sebebiyle bu hale gelindiðini belirtti.

Daha sonra MHP’den AK Parti’ye geçen üyelere rozetini takan Müezzinoðlu, Partiye katýlanlara “Evinize Hoþgeldiniz” dedi.

Açýklamayý aþaðýdaki videodan izleyebilirsiniz…

 

 

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 278 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ
Bu haber 424 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR