Bugun...
Muhammet Örnek: CHP seçimi değil, Beyendik geleceğini kaybetmiştir
Tarih: 12-05-2015 14:48:00 + -değerlendirmelerde bulundu.

 

Muhammet Örnek: CHP seçimi değil, Beyendik geleceğini kaybetmiştir
 
 

CHP(Cumhuriyet Halk Partisi) Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, geçtiğimiz Cumartesi günü yaptığı açıklamada, 30 Mart tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

CHP SEÇİMİ DEĞİL BEYENDİK GELECEĞİNİ KAYBETMİŞTİR

30 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimler kendisi ve partisi adına istediği şekilde sonuçlanmadığını belirten Örnek,  “Beyendik halkının ve burada yaşayanların verdiği bu karara saygımız sonsuz. Bizler, CHP’yi  siyaset arenasında araç değil, halka hizmet sevdasında baş tacı yapanlar; bundan sonraki süreçte partimiz için çalışmaya, elimizi yine taşın altına koymaya devam edeceğiz. Beyendik’te, CHP belediyeciliğini hayata geçirmek, CHP’yi yeniden Beyendik’te iktidar yapmak için, var gücümüzle çalıştık. Şunu açıkça belirtmeliyim ki, ben hiçbir zaman olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Bazıları, . Ama her zaman kaybeden, kişiler değil, CHP ve Beyendik oldu. Ben, aynısını yapmayacağım. CHP bizim üzerimizdeki yorgandır. O yorganı üzerimize çekeceğiz, koruyacağız… Pirelere kızıp, üzerimizdeki yorganı yakmayacağım. CHP yorganının altında pireler bize zarar veremezler. Zarar vermelerine de müsaade etmeyeceğim. Bu konuda çeşitli beklenti içinde olanlar, CHP’ye seçim kaybettirme hevesiyle yanıp tutuşanlar, bu beklentilerine kavuştuklarını sanmaktadırlar. Aslında CHP seçimi değil Beyendik geleceğini kaybetmiştir.”

BİR BEDEL ÖDEME İHTİMALİ HİÇBİR ZAMAN GÖZÜMÜ KORKUTMADI

“Toplum olarak bizler, çıkarcılıktan sıyrılıp, doğru bildiklerimiz değerler uğruna mücadele etme azmini kaybetmediğimiz takdirde, akan gözyaşlarımızın suladığı Beyendik sokaklarından ve topraklardan, yeni, yepyeni umutlar filizlenir, dallar tekrar tomurcuklanır.” diyen Muhammet Örnek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Neticede tünelin sonundaki ışık görünür ve kapalı bütün pencereler yavaş yavaş aralanır. Aslında, Beyendik’in derdini dert edinen insanların, bu karanlığa bir mum yakma çabasını çok doğal karşılamak gerekirken, kolay olan, demektir. El etek öpmektir. Yanlışları düzeltmeye çabalamak yerine, yapılan hataları, tartışılmayan doğrular olarak takdim etmektir. İnsanlar kör olmadan da karanlıklara gömülür. Kendi kısır menfaatinin saçtığı cılız ışığı, gerçek aydınlık sananlar daima çıkacaktır. Bilmezler ki güneş doğduğunda, diğer ışıkların tümü gölgelenecektir. Mumun alevinde ısınmaya çalışanlara acımak mümkün mü? Değerli Beyendikliler seçim çalışmalarında yapılan yanlışlıklara karşı boyun eğmemeye gayret ettim; ateşten bir gömlek giydiğimi bilerek böyle davrandım. Bir bedel ödeme ihtimali hiçbir zaman gözümü korkutmadı. Çünkü düşündüm ki, şerefini, onurunu kaybettikten sonra, yaşamaktan daha feci bir ölüm olur mu?”

İNANDIĞIM DOĞRULARI SAVUNDUM

Beyendik’te seçimi kaybettiklerini ancak onur şereflerini kaybetmediklerinin altını çizen Örnek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler Beyendik sokaklarında caddelerinde başımız dik, anlımız ak gezeceğiz ama onurdan şereften bahsedenler her zaman başları önde gezeceklerdir. Seçim sürecinde diye meydanlarda söylemlerde bulunduk. diye aklınızdan geçirebilirsiniz. Ben, denizde bir damla, çölde bir kum parçası bile değilim. Ama unutulmamalı gagasında su damlası taşıyan güvercin, büyük ateşi söndüremese bile, iyi niyetli bir gayreti temsil eder. Kâbe’ye doğru yönelen kaplumbağanın hedefe ulaşması mümkün değildir; fakat hiç değilse istikameti doğrudur. Ben de hep inandığım doğruları savundum. Savunmaya da devam edeceğim. Sevgiyle başlayıp onurla bitirdiğimiz seçim sürecinde. Günler su gibi akıp gidiyor. Dönüp ardıma baktığımda, Beni ve partimi destekleyen, dostlarımla beraber olduğumuz günlerden hep güzel şeyler hatırlıyorum. Zor günlerde el ele vermenin hazzını, kalbimin derinliklerinde hissediyorum. Bu süreçte beni ve CHP’i destekleyen, desteklemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Seçimler bitti Hepimiz Birbirimizin Yüzüne Bakıyoruz. Biz kepimiz kardeşiz, hepimiz arkadaşız, akrabayız. Başka Beyendik Yok. Seçim süreci içerisinde kırgınlık ve dargınlıklar yaşanmışsa da ben şahsım ve partim adına özür dilerim. Tüm Beyendik’te yaşayanların haklarını helal etmesini 2014 yerel seçimlerin Beyendik adına hayırlı olmasını dilerim.”

 
Bu haber 415 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR