Bugun...
Muhammet Örnek CHP'den Beyendik adayı adayı
Tarih: 12-05-2015 05:59:00 + - 
Muhammet Örnek CHP'den Beyendik adayı adayı
 
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)nden Muhammed Örnek, Beyendik Belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı.
13 Eylül 2013 Cuma günü saat 21.00’de CHP Beyendik İlçe Binası’nda yapılan adaylık açıklamasına; 
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu, Keşan Belediye Başkanı aday adayları Şenol Yalı, Aladdin Öztürk, CHP Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu ve çok sayıda partili katıldı.
CHP’den Beyendik Beldesi Belediye Başkanlığı için tek aday olan Muhammed Örnek, Nazım Hikmet’in ‘Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa’ dizeleriyle partililerinden destek istedi.
Adaylık açıklamasında açılış konuşmasını ise CHP Beyendik Belde Başkanı Sezgin Gündoğdu yaptı.
Beyendik’e gelip desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür eden Gündoğdu, şunları söyledi: “Yerel seçimlerde Beyendik’in Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Beyendik’te 2 dönemdir AKP’li bir belediye başkanı ile yönetiliyoruz. Yapılan hizmetlerin eksikliklerini görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Beyendik’in sorunlarını biliyoruz. Çözümün adresi olarak da Cumhuriyet Halk Partisini gösteriyoruz. Muhammed Örnek arkadaşımız da Beyendik’e hizmet için var. Arkadaşımıza başarılar diliyorum.”
Daha sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ise şunları dile getirdi: “2 dönemdir olmadık yere Beyendik’teki seçimleri kaybediyoruz. Umarım Beyendik Beldesi kenetlenerek birlikte olur. Ben iki dönemdir Keşan’da başkanlık yapıyorum, yokluğun kıymetini bilmedik. Sizler yokluğun kıymetini biliyorsunuz. Varlığın kıymetini de görürsünüz. Benim, bu genç arkadaşımızla başaracağınızdan hiç şüphem yok. Yeter ki sizler arkasından destek verin. Siyasette kimse tek başına bir yere gidemez. Tek aday üzerinde uzlaşmanızdan çok memnunum. Yolunuz açık olsun. Geçmişteki hatalardan ders alalım, Beyendik’i kazanalım. Kimin kazanacağı önemli değil, partimiz kazansın. Küskünlükleri kin zemininde değil, parti zemininde birleştirelim. Elimizden gelen desteği sizlere yapacağız.” 


Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu da şunları kaydetti: “Bu akşamki heyecanı, inanmışlığı görünce çok mutlu oldum. Bu inanmışlıkla bu birliktelikle bu seçimi almamamız gibi bir şansımız yok. Keşan’dan her türlü desteğimizi vereceğiz. 30 Mart’ın ardından burada Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandıracağız. Muhammed arkadaşımız eğitimci genç bir arkadaşımız. İnanıyorum ki Beyendik’e de çok hizmet edecektir.” 
Cumhuriyet Halk Partisi Beyendik Belediye Başkan adayı Muhammed Örnek de kendisini bu yolda yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kardeşlik, emek, özgürlük ve dayanışma ruhu ile emeğin bayramı Taksim’de be herkes ile birlikte olduğum yol arkadaşlarım sizlere sesleniyorum. Birbirimize güç kattığımız, tek ses tek nefes olduğum arkadaşlarımız. Mitinglerimizde coşkularımızı paylaşırken de birlikteydik. Acılarımızı paylaşırken de birlikteydik. Şehit kardeşlerimizin acılarını en derinde hissettik. Silivri zindanlarında müebbet hapse çarptırılan vatanseverlerimizi düşünürken hüzünlendik. Uğur Mumcu’yu, Abdi İpekçi’yi, Ahmet Taner Kışlalı’yı anarken, Sivas’ı Kahramanmaraş’ı lanetlerken, Nazım Hikmet’i anarken yüreğimiz burkuldu. Ancak biz acılarımızdan hüzünlerimizden beslenmesini bildik. Ülkemizi karanlığa sürükleyenlere karşı tek ses tek nefes olduk. 29 Ekim Cumhuriyet kutlamalarında devasa bir yürek olarak sel gibi sokaklara aktık. Muhteşem liderimiz büyük komutanımızın yokluğunda Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gösterdiği değerleri benimseyerek onun izinde yürümeyi sürdürdük.” dedi.
Konuşmasına, “Sevgili yol arkadaşlarım bizler bir bütünün parçalarıyız” şeklinde devam eden Örnek, şunları ifade etti: “Artık nerede bütünleşeceğimizi bilmeliyiz. Şimdi yeni bir yolda farklı bir heyecanla yolun başındayız. 2014 yerel seçimleri ülkemiz için çok daha önem içermektedir. Kuşkusuz bu süreç çok çetin geçecektir. Ne kadar çetin geçerse geçsin Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz hazırız. İşte bunu bildiğim için yerel seçimlerde Beyendik Belediye Başkanlığına aday adayı olarak ‘ben’ varım. Üstad Nazım Nikmet’in dediği gibi ‘Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa’ dizelerindeki gibi gün sorumluluk günüdür. Çünkü ülkemiz karanlık içerisinde aydınlığa giden bu yolda tecrübeli, genç, birikimli insanların ellerini taşın altına koymaktan geçmektedir. Sizler de benim gibi bu yolda bu yolculuğa devam demeye, yarınlarımız heba olmasın diye, Beyendik beceriksiz ve basiretsiz ellerde daha fazla perişan olmasın diye, kaybedilecek bir 5 yılın başımıza felaket olmasın diye, karanlıklar aydınlığa çıksın diye var mısınız, hazır mısınız? Siz hazırsanız biz de hazırız.Şeffaf, demokratik, katılımcı, denetlenebilir bir yönetim için, ortak kimliğimiz Beyendik adına yapılacak her şeyi yapmak için tüm inancım ve kararlılığımla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Beyendik Belediye Başkanı aday adayı olduğumu, gençlik kollarından beri canla başla çalıştığım örgütümün çatısı altında adaylığımı ilan ediyorum.”

 
Bu haber 530 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR