Bugun...
Muhtarlık seçiminde blok liste kullanılacak
Tarih: 12-05-2015 14:21:00 + - 
Muhtarlık seçiminde blok liste kullanılacak
 
 

Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından, yapılan açıklamada, muhtarlık seçimlerinde blok liste kullanılacağı, aday muhtarın seçimi kazanması durumunda aza adaylarının göreve geleceği kaydedildi. 
30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde köy ve mahalle muhtarlıklarına aday olanlar, Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın kapısını çalarak, oy kullanımı ile ilgili olarak detaylı bilgiler alıyor.
Neredeyse tüm muhtar adayları, Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gelerek “Muhtar adayına oy kullanılırken aza adaylarına ayrı oy kullanılacak mı?”, “Muhtar adayının azaları silinerek, yerlerine başkası yazılabilecek mi ve yazılan aza adayı nasıl seçilmiş olacak?” gibi çeşitli sorular yönelten muhtar adaylarına Keşan İlçe Seçim Müdürü Sevil Dal bilgi veriyor. 
30 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde en fazla oy alan muhtar adayının, oy pusulasında yer alan aza adayları ile birlikte göreve geleceği ifade edildi. Ayrıca oy pusulasında yer alacak aza adaylarından birinin üstü çizilerek, yerine başka isim yazılabileceği belirtilirken, tüm aza adaylarının üstü çizilmesi halinde ise kullanılan oyun sadece muhtar adayı için geçerli sayılacağı kaydedildi. 
Öte yandan, bu seçimlerde, muhtar adayı ile aynı muhtarın aza adayları aynı listede yer alacağının altı çizildi. 
SANDIK GÖREVLİLERİNİN GÖREV YERLERİ BELİRLENDİ 
Ayrıca, seçimlerde görevli olan 223 Sandık Kurulu Başkanı ve aynı sayıdaki memur üyelerin hangi sandıkta görev yapacağı belli olurken,  görev yerleri tebliğ edilmeye başlandı. Her sandıkta yer alacak 5 ayrı siyasi parti temsilcisinin görev yerleri ile ilgili tebliğlerin de her siyasi partinin ilçe başkanlığına gönderildiği, bu kişilerin tebligatlarını ilçe başkanlıklarından alabilecekleri dile getirildi. 

 
 

Bu haber 969 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ
Bu haber 939 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR