Bugun...
Mustafa Helvacıoğlu: Keşan’ın meşhurları arasında “Girişimcilik”te yer alıyor
Tarih: 12-05-2015 06:13:00 + - 
Mustafa Helvacıoğlu: Keşan’ın meşhurları arasında “Girişimcilik”te yer alıyor
 
 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Kadın ve Genç Girişimciler Komite Üyeleri, yeni dönem çalışma stratejilerini belirlemek üzere Keşan TSO Konferans Salonu’nda bir araya geldi.
20 Eylül Cuma günü saat 17:00’da başlayan plan ve programlama toplantısına Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Mutaf başkanlık etti.
Toplantıda konuşan Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Kadın ve Genç Girişimciler Komitelerinin, odanın en dinamik çalışma grupları olduğunu dile getirerek şunları kaydetti;
Geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz çalışma temposunun üzerine çıkarak önümüzdeki dönemi hep birlikte planlayacağız…
“Tarım, ticaret ve turizmin yoğunlaştığı yaz dönemi ile birlikte çalışmalarında nispetten hız kesen komitelerimiz, kış dönemi ile birlikte dinamik yapılarına kavuşacaklar. Bu gün burada Kadın ve Genç Girişimciler Komitelerimizin yeni dönem çalışma stratejileri üzerine fikirlerimizi paylaşacağız. Bölgemize verdiğimiz katkıyı ve hizmetlerimizi zenginleştirmek adına komite üyelerimizin geliştireceği fikir ve projelere oda olarak oldukça önem veriyoruz. Geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz çalışma temposunun üzerine çıkarak önümüzdeki dönemi hep birlikte planlayacağız. Kadın Girişimciler Komitesi, Genç Girişimciler Komitesi, Satır Et Komitesi, Fırıncılar Komitesi, Öğrenci Komitesi, Sigortacılar Komitesi ve Turizm Komitemiz yeni dönemde de en önemli ve dinamik çalışma gruplarımız olacak. Yeni sektör komitelerimiz ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor.”
Zenginleşmenin ve Yenilenmenin Tek Anahtarı Girişimcilik
Helvacıoğlu konuşmasının devamında, girişimcilik kültürünün artık bölgede hissedilebilir bir şekilde yerleştiğini belirterek şöyle devam etti;
“Komitelerimizin özverili çalışmaları sonucunda Keşan’ın meşhurları arasında artık “Girişimcilik”te yer alıyor. Yenidünya ekonomisinde en önemli etken olan girişimcilik konusunda Keşan hazır.  Zenginleşmenin ve yenilenmenin tek anahtarı girişimcilik.”
Komitelerde Seçim Süreci…         
Kadın ve Genç Girişimciler Komitelerinin önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek seçim süreci ile ilgili de komite üyelerine bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, seçim tarihinin yakın bir süre içerisinde belirlenerek komite üyelerine bildirileceğini ve seçimlerde 10+10 modelinin benimseneceğini söyledi.
Yeni dönem çalışma konuları üzerine fikirlerin paylaşılması ile devam eden toplantının sonunda, TOBB tarafından gönderilen “Eğitim Yardım Çekleri” ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere komite üyelerine dağıtıldı.

 
 

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 401 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR

 Bu haber 366 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR