Bugun...
Mustafa Mercan, aday adaylığını açıkladı
Tarih: 12-05-2015 06:29:00 + - 
Mustafa Mercan, aday adaylığını açıkladı
 
 

Mustafa Mercan, 3 Ekim 2013 tarihinde düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti’den belediye başkanlığı aday adaylığını resmen açıkladı.

Saat 13.00 sıralarında, parti binasında başlayan toplantıya, AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, İlçe Başkanı Hakan Çevikel ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hakan Çevikel, “1 Ekim itibariyle başlayan aday adaylığı sürecimiz, ay sonunda noktalanacaktır. Burada öncelikle medeni cesaretini gösteren, Keşanlı’nın derdiyle dertlenen, iş, aile vs. gibi hususları bir kenara bırakarak, <Benim derdim Keşan, ben Keşan için siyaset yapmak istiyorum. Bu anlamda da AK Parti’yi seçtim.> diyen Sayın Mustafa Mercan arkadaşımızın aday adaylığı açıklama törenine hepiniz hoş geldiniz.” dedi.

HERKESİN GAYRETİYLE OLAN BİR ŞEY

Daha sonra sözü Mustafa Mercan aldı.

Aday adaylığını ilk açıkladığı 29 Mayıs 2013 tarihinin aynı zamanda İstanbul’un fetih yıldönümüne geldiğini ifade eden Mercan, “Böyle güzel bir günde başlayan ve benimde farklı bir yöntemle, insanlara birebir gitmek suretiyle başlattığım bir çalışma oldu. Bu benim resmi olmayan bir aday adaylığı süreciydi. Herkesin gözü önünde insanlara ulaşarak artık Keşan’da bir şeylerin değişmesi gerektiğini, bir iktidar ihtiyacının gerektiğini kapı kapı gezerek insanlara anlatma gayreti içerisinde oldum. <Gönüllülerden gönüllere> diye evlere ulaştık. Burada halkı dinledik, sıkıntılarını öğrendik, biriktirdik. Bu süre içerisinde de Keşan’ın röntgenini çekmiş olduk. Artık daha inançlı ve yürekliyiz. AK Parti gibi güçlü bir parti ve güçlü bir yönetim anlayışı, güçlü bir belediyecilik modeliyle birikimini Keşan’da kullanılması gerektiğini, artık ideolojik saplantılardan sıyrılması gerektiğini gayretle anlattık. Emin olun çok sevindirici bir noktadayız. Bu herkesin gayretiyle olan bir şey. Biz bir niyetin, anlayışın belediye başkanı olması için gayret gösterdik Keşan’da. Bunun olması için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.” dedi.

Mustafa Mercan, Keşan’ın birçok sektörde başkent olacağının altını çizerek, “Keşan ekonomide, turizmde, eğitimde, sağlıkta bölgenin başkenti olacak. Ama Keşan’ın özgüveni yüksek, yönetime katkı veren bir ilçe olması için ben elimden geleni yapmaya devam edeceğiz. Biz bir ateş yaktık, ayağa kalktık ve yürümeye hazırız. Hızlıca yürüyeceğiz ve AK Parti’yi Keşan’da iktidar yapacağız. Şehrin mutsuz ve umutsuzlarının umudu olmaya gayret gösterdim. Hep beraber ayağa kalkalım ve yürüyelim düşüncesindeyim.”

Son olarak konuşan Müjdat Kahve ise “Hayırlı olsun” dileklerinde bulunarak, Keşan’ı AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak için büyük gayret içerisinde olduklarını söyledi.

Konuşmalardan sonra ise Mustafa Mercan, aday adaylığı başvuru dosyasını Müjdat Kahve’ye teslim etti.

 
HABER VİDEOSU
Bu haber 424 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR