Bugun...
Nuran Uslu, adaylık konusunda renk vermedi
Tarih: 12-05-2015 05:56:00 + -devam edilmesi fikrimi belirttim. Bu söylediklerimden sonra biraz tepkiler oldu. Bazı şeyler yaşanıyor ama süreç nasıl gelişecek bilemiyorum. Belde de aday adaylığında Ferat Gülver ve Dr. Songül Taş’ın isimleri geçiyor.

 

Nuran Uslu, adaylık konusunda renk vermedi
 
 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, dün, basın mensuplarının beldede AK Parti’den yeniden belediye başkan adayı olup olmayacağı yönündeki sorularını yanıtlarken, konuyla ilgili olarak net cevaplar vermekten kaçındı. 
“TEK ADAYIMIZ NURAN USLU” DERSENİZ, BU DOĞRU OLMAZ 
“AK Parti Beyendik Belde Teşkilatı’nın Nuran Uslu’yu direk aday olarak lanse etmesinin ters tepki yarattığı yönünde söylentiler var. Bu konuda konuşulanlar doğru mu?” sorusuna Uslu, “Belde teşkilatının bu açıklamasından dolayı bana karşı neden tepki olsun? Bunu anlamış değilim. O benim yaptığım bir açıklama değildi. Belde teşkilatı beldede yaşanan gelişmeler ve kendilerine gelen olumlu tepkilerden dolayı o şekilde bir açıklama yapma gereği duymuş. Bence böyle bir açıklama yapılması gerekli değildi. Çünkü 2014 yerel seçimlerine çok zaman var. Belde teşkilatının açıklamasının ardından İlçe Başkanlığımız da bir açıklama yaptı. Ve bu açıkla doğru bir açıklamaydı. Çünkü adaylık sürecinde demek doğru değildi. Daha birçok kişi partimizden belediye başkanı olmak için aday adaylığını açıklayacaktır. Herkesin adaylık başvurusu yapma hakkı var ve yapabilirler. derseniz,bu doğru olmaz. Ayrıca partimizde adaylık süreci henüz başlamadı. Süreç başladıktan sonra adaylarımız başvuruları yapar ve isimleri hep birlikte görürüz.” diye cevap verdi. 
SÜRECİN NASIL İŞLEYECEĞİNİ HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ
“İlçe başkanlığının belde teşkilatının açıklamasına verdiği cevap Nuran Uslu’nun aday olmayacağı anlamına gelmiyor mu?” sorusuna yanıt veren Nuran Uslu, “Tabii ki gelmiyor. İlçe teşkilatının açıklamasındaki amaç, sürecin başlamadığı ve demenin doğru olmadığını belirtmekti. Beldemizde de 1’den fazla aday çıkma durumu var. Aday sayısında bir sınırlama yok. Adaylık süreci sonrasında partimiz adaylar arasından değerlendirmeleri yapacaktır. Kimle seçimi kazanacak ise onunla seçime girecektir. Yani <İlçe Teşkilatının bu açıklamasından sonra Nuran Uslu adaylığının kesin olmadığını gördü ve geri çekilecek.> diye bir şey söz konusu değil. Benim garantilik ile ilgili bir şartım yok ve bu şartı hiçbir zaman koşmadım. Ama ben bu dönemin sonunda aday olmayacağımı açıklamış, defalarca söylemiştim. Şuanda normal süreç devam ediyor. Ben fikrimi daha öncede söylemiştim ama sürecin nasıl işleyeceğini hep birlikte göreceğiz.”
Uslu, “Ben aday adayıyım, diğer aday adayı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum diyor musunuz?” soruna karşılık olarak, “Ben böyle bir şey söylemiyorum.” dedi. 
“Aday olmayacağınızı söylüyor musunuz?” şeklindeki soruya cevap veren Nuran Uslu, sürecin çok uzun olduğunu belirterek, sürecin başlamasının ardından her şeyin ortaya çıkacağını kaydetti. 
ADAY ADAYLIĞINDA FERAT GÜLVER VE DR. SONGÜL TAŞ’IN İSİMLERİ GEÇİYOR 
Basın mensuplarının “Geçtiğimiz günlerde belde teşkilatının adaylık konusunda yine bir toplantısı yapılmıştı. O toplantıya siz ve adaylık için adı geçen Ferat Gülver de katılmıştı. Bu toplantıda adaylık konusunda öne çıkan bir gelişme oldu mu?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Uslu, öne çıkan her hangi bir gelişmenin yaşanmadığının altını çizerek, “Ancak toplantıda belde teşkilatına yeni adaylar ile yola devam edilmesi fikrimi belirttim. Belde halkına teşekkür ederek kenara çekileyim diye belirttim. Bu söylediklerimden sonra biraz tepkiler oldu. Konuyla ilgili olarak bir toplantı daha yapıldı. TOKİ’de ikamet eden bazı vatandaşlar da devam etmemi istedi. Bazı şeyler yaşanıyor ama süreç nasıl gelişecek bilemiyorum. Belde de aday adaylığında Ferat Gülver ve Dr. Songül Taş’ın isimleri geçiyor. Ancak belde teşkilatı benim aday olmam yönünde fikir belirtiyor. Belde teşkilatı diyor.” şeklinde konuştu. 
“Görev verilirse yeniden aday mısınız?” sorusuna Nuran Ulsu, “Bu konuda bir şey demiyorum.” cevabını verdi.
KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ 
Son olarak basın mensuplarının “CHP’de aday adaylığı süreci sona erdi ve Beyendik Beldesi’nden sadece Muhammet Örnek’in dosya teslim ettiği görülüyor. Muhammet Örnek’in aday adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna yanıtlayan Nuran Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Başka bir partinin adayı için yorum yapmam doğru değil. Muhammet bizim de bir kardeşimiz. Kendisi için hayırlı olsun. Basında okuduğum kadarıyla tek aday adayı. Kendisine başarılar diliyoruz.”

 
 Bu haber 579 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR