Bugun...
Nuran Uslu seçim sonuçlarını değerlendirdi
Tarih: 04-11-2015 19:57:00 + -Nuran Uslu seçim sonuçlarını değerlendirdi

 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, dün yaptığı açıklamada 1 Kasım Genel Seçimleri’ni değerlendirirken, AK Parti’nin tek başına iktidar olmasının ise milletin AK Parti’ye güvenmesinden kaynaklandığını söyledi.

“Sorunları ortadan kaldırdıktan sonra tüm partiler bir araya gelse Beyendik’te bizi geçemezler”

1 Kasım seçimlerinin Edirne’ye ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Nuran Uslu, Beyendik’te de tüm Türkiye’de olduğu gibi bir oy artırımına gittiklerini ifade etti.  Beyendik’te seçimlerin başarılı bir şekilde geçtiğini dile getiren Nuran Uslu“Beldemizde AK Parti’nin oylarını en az %8 ile %10 arasında arttırdık. Daha da güzel olacağına inanıyoruz. Orada bizim geride kaldığımız süreçteki sıkıntıları biliyoruz. Ancak bunların birçoğu bizden kaynaklanan sıkıntı değil. TOKİ’nin sıkıntıları var. Seçim öncesinde TOKİ’nin dış cephe ve çevre duvarlarıyla ilgili sorunu konuşmuştuk. Bu sorunları çözersek, TOKİ’de artık bizi hiç kimse geçemez. Ben her zaman yaptığım projelerle övünüyorum. O proje de benim projem. Oranın her türlü sorunu benim sorunumdur. İnşallah kısa süreçte bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bu sorun ortadan kalktıktan sonra orada tüm partiler bir araya gelse bizi geçemezler. Beyendik halkıma bu seçimlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Millet AK Parti’yi tercih ediyorsa, onlara değil AK Parti’ye güveniyor”

Sözlerinin devamında ülke genelindeki sonuçlara değinen Uslu“7 Haziran seçimlerinde millet bir mesaj verdi. Bu mesajı en iyi anlayan parti demek ki AK Parti olmuş.  Yani biz AK Parti olarak kuruluşumuzdan beri hep millete güvendik. Milletimiz de bizim gibi ‘Tek başına iş başına’ dedi. 4-5 aylık sürede bu hükümet boşluğunun nelere mal olduğunu bütün insanlarımız gördü. Yine her şeye ‘Hayır’ diyenlere de milletimiz güzel bir cevap verdi. Bu millet bence artık her şeyi en iyi şekilde izliyor ve en iyi şekilde biliyor. Diğer partilerin vaatlerine baktığımızda hepsinin vaatleri AK Parti’den yüksek rakamlar. Ama bu millet bunlara rağmen AK Parti’yi tercih ediyorsa, onlara değil AK Parti’ye güveniyor. AK Parti’nin vereceğine, AK Parti’nin verdiği sözü tutacağına inanıyor. Bugüne kadar da seçim meydanlarında yapmayacağımız hiçbir sözü vermedik. Bizim ilkemizde hep şunu savunduk; insanları yalan söyleyerek kandıracağız. Ama milletimiz de bize güvendi. Yalan söyleyip onları kandırmayacağımıza inandı. Bu seçim vatanımıza, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Bu ülkede zaten muhalefet kültürü diye bir şey yok.”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun seçimle ilgili yaptığı değerlendirmelerini okuduğunu ve bu konuda bir takım söylemde bulunacağını da ifade eden Nuran Uslu; şunları söyledi: “Gaytancıoğlu açıklamasında; ‘Edirne’nin aydınlık insanları, Edirne’yi yine CHP’nin kalesi yaptı’  demiş. Sen 81 ilin 5’inde birinci parti oluyorsun, o zaman ben buradan soruyorum; diğer 76 ilde AK Parti’ye yada diğer partilere oy veren insanlar karanlık yüzlü mü oluyor? Bunların bu ifadeleri çok yanlış. Bunlar bu kafayla gittiği sürece bunlar sittinsene iktidar yüzü göremezler. Bence söylemlerini değiştirmeleri lazım. Muhalefet anlayışını değiştirmeleri lazım. Bu ülkede zaten muhalefet kültürü diye bir şey yok. Bunlar muhalefet yapmayı da beceremiyorlar. Önce AK Parti’nin devrim niteliğinde yaptığı icraatları göreceksin, bunları kabul edeceksin, yanlış varsa da çıkıp ‘Bunları biz daha iyi yapardık’ diyeceksin. O şekilde insanların karşısına çıkacaksın. Sen bu kadar yapılan icraatı görmeyip de, hep suçlama yaparsan, bunlar sittinsene iktidar yüzü göremezler bu ülkede.”

“Trakya’da da siz yerel iktidarın nimetlerini kullanmadınız mı?”

Recep Tayyip Erdoğan’a “Diktatör” diye hitap edenlere sadece güldüğünü dile getiren Uslu; şöyle konuştu:  “Merak ediyorum,  hangi diktatör yönetiminde olan bir ülkede, bu kişiler seçimle gitmiş. Diktatörün olduğu yerde seçim olur mu? Ama Türkiye’de gerçekten çok güzel bir seçim süreci yaşadık. Kavgasız, gürültüsüz, olaysız bir seçim yaşandı. Bu milletin verdiği karar önce saygı duyacaksın, ondan sonrada ‘Ben nerede hata yaptım’ diye düşünmeye başlayacaksın.  AK PArti 2001’den beri sahnede, bunlar her seçimde bizim karşımızda mağlubiyet yaşadılar. Yenilen pehlivan güreşe doymaz diyorlar, bunların da hiç doyacağı yok. Hala bir mazeret buluyorlar. Yine Okan Gaytancıoğlu‘AKP İktidarın bütün nimetlerini kullanmıştır’ diye bir açıklama yapmış. Yav arkadaş, Trakya’da da siz yerel iktidarın nimetlerini kullanmadınız mı? Sende iktidar ol, sende kullan. Biz tek parti dönemlerini de biliyoruz. Onun için önce kafayı ve söylemlerini değiştirmeleri lazım.”

“Biz hiçbir zaman zafer sarhoşu da olmuyoruz”

“Edirne’den CHP 3-0 yapsa ne olur? Bize ne katkı sağlayabilirler.” diyerek sözlerine devam eden Nuran Uslu:“Daha önce iki tane vardı, şimdi yine iki tane var. Soru önergesi vermekten başka bir faaliyetleri yok. Bizler bölgemize hizmet gelsin diye daha fazla milletvekili istedik. Biz yine buradaki halkımıza saygı duyuyoruz. Biz hiçbir zaman zafer sarhoşu da olmuyoruz. Hiç oy çıkmasa da vatandaşımıza kızmıyoruz. Biz diyoruz ki bu ülkenin %50’si bize oy vermiş, diğer %50’si neden vermiyor diye düşünüyoruz. Ama onlar ise bu ‘Bu millet niye AK Parti’ye oy veriyor’ Bir kere soruyu doğru soramıyorlar. Siz diyeceksiniz ki ‘Bu millet CHP’ye neden oy vermiyor.’ Önce bu kafaları değiştireceksiniz. Çünkü halk onlara inanmıyor, AK PArti’ye inanıyor. Günden güne eriyorlar. Seçim haritasına bakın, sadece 5 ilde kalmışlar. MHP zaten hiçbir yerde yok. CHP’nin en çok güvendiği yer Eskişehir. Ama biz Eskişehir’de çok fazla öne geçtik. Çanakkale’de öne geçmişiz. Tekirdağ’da kafa kafaya gidiyoruz. 1 tane vekil çıkaramayacak dediler, 3-3 oldu. Biz milletimize hep güvendik, güvenmeye devam ediyoruz. Onun için bu seçimler vatanımıza milletimize hayırlı olsun.” şöyle konuştu.

“Bunlar siyasetçi olacağına tiyatrocu olsalar çok daha güzel seyirci toplarlar”

Nuran Uslu sözlerinin sonunda ise şöyle konuştu: “Bizler milletimizin istemediği hiç bir şeyi bugüne kadar yapmadık. Ama Genel Başkanımız, dedi ki, bugüne kadar kamuya yatırım yaptık. Bundan sonra artık yatırımlar milletimize olacak. Artık kesenin de ağzını açtı. İnşallah bu vaatlerini de bir bir yerine getirecek. Çok daha güzel icraatlar yapılacak. Çünkü bizim çok güzel hedeflerimiz var. 2023, 2071 gibi hedefler koyduk kendimize. Biz günü kurtarmanın derdinde değiliz.  Günü kurtaracak olsak, günlük politikalar yapardık onlar gibi.  Bakıyorum şimdi izliyorum bunlar tam bir tiyatro oynuyorlar. Bunlar siyasetçi olacağına tiyatrocu olsalar çok daha güzel seyirci toplarlar. Çünkü söylemlerinin hiçbir anlaşılacak tarafı yok. Onlar ne yaparsalar yapsınlar, biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz. Bu millet bize güvenini bir kez daha gösterdi.”
Bu haber 1467 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR