Bugun...
Nuran Uslu'dan Muhammet Örnek'e cevap
Tarih: 12-05-2015 06:01:00 + - 
Nuran Uslu'dan Muhammet Örnek'e cevap
 
 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, 17 Eylül 2013 Salı günü yaptığı açıklamada, Muhammet Örnek’in Beyendik’te CHP(Cumhuriyet Halk Partisi)’den belediye başkan aday adaylığı açıklaması esnasında yaptığı konuşmada yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.
Örnek’in “Siz de benim gibi, bu yolda, bu yolculukta, birlikte yola devam demeye, bu beldede yaşayanların gelecek kaygılarını çok iyi bildiğimizden Beyendik’in geleceğini birlikte yazmaya, yarınlarımız heba olmasın diye Beyendik’i beceriksiz, basiretsiz ellerde daha fazla perişan olmasın diye kaybettiğimiz yılların ardından kaybedilecek bir 5 yıl daha başımıza felaket olarak gelmesin diye, karanlıklar aydınlığa çıksın diye değerli arkadaşlar hazır mısınız?” şeklinde sözlerini hatırlatan Uslu, “Basiretsiz ve beceriksiz” kavramlarının Beyendik’teki 3 CHP dönemini tam anlamıyla anlattığını söyledi.
CHP DÖNEMİNDE BEYENDİK’TE YAPILAN HİZMET YOK 
Örnek’in adaylık açıklamasında şahsı, Belde Teşkilatı ve Beyendik Beldesi ile ilgili bazı şeylerin konuşulduğunu hatırlatan Nuran Uslu, “ tarzında bazı cümleler kullanılmışlar. Eğer Beyendik’te beceriksizlik, basiretsizlik varsa bu CHP dönemine aittir. CHP döneminde Beyendik’te yapılan hizmet yok. 200 metre kilitli taş döşemişler. Ben 80 bin metre taş döşemişim. Bir de kapattıkları bir dere var. Bu derenin işçiliğini onlar yaptı, parası AK Partili Belediye ödedi. Malzeme parası benim dönemimde ödendi. Yani dedikleri yönetim ödedi. Bugün ben Beyendik’in 40-50 yıllık sorunlarının tamamını çözmüşüm. Ancak bunlar zamanında fidan dikmişler ama sulamadıkları için fidanlar kurumuş. Beldede ne dikili ağaçları ne de ceketlerini asabilecekleri çivileri var. Bu yakıştırması onlara ait. Bu kavramlar kendi dönemlerini tam anlamıyla anlatıyor. Beyendik 3 dönem CHP belediyeciliğini gördü.” dedi.
BELDE HALKI BİZİ DE GÖRDÜ ONLARI DA
 Kendi döneminde Beyendik Beldesi’ne yapılan hizmetleri tüm Trakya’nın bildiğini ifade eden Uslu, “Biz iki tane daha Beyendik kurduk, stadını yaptık, Anadolu Öğretmen Lisesi’ni beldeye getirmişiz, beldedeki okulu yenilemişim, yolların tamamını yapmışız, katı atık tesisini yaptık. Bu hizmetlerin hepsini yaptık. Şuanda imar ile ilgili çalışmalar başlıyor. Yaptığımız hizmetleri tüm belde halkımız biliyor. Belde halkı bizi de gördü onları da. Yani baktığımızda Beyendik’te bir söz konusu değil. Zaten kardeşimizin birçok söylemi genel siyaset ile ilgiliydi. Açıklamasında milletvekili adayı gibi konuşmuş. Eylemlerden, faili meçhul cinayetlerden bahsetmiş. Bence bu tür söylemlerden çok Beyendik’te yapacakları projeleri anlatsınlar. Milletin karşısına projeler ile gelsinler. Gözlerini kaparsan bir şey görmezsin. Yarasa misali hep karanlıktan bahsediyorlar. Genel siyasette yapılanlara bakarsak onları karşımızda hiç konuşamazlar. Cumhuriyet tarihinde yapılanları son 10 yılda 20’ye katlamışız. Millet bunları görüyor. Onlar varsın görmesinler. Onlar zaten karanlıkta kalmayı seviyorlar ve bizi karanlık ile suçluyorlar. Zaten onların bildiği tek şey korku edebiyatı yapmak.” 
GENEL SİYASET ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞIYOR 
Yerelde belediye başkanı olarak aday olan birinin genel siyasetten bahsetmesinin, fazla yapacağı bir hizmet olmadığı anlamını taşıdığını dile getiren Nuran Uslu, “Demek ki yapacağı çok fazla bir şey yok ve genel siyaset üzerinden prim yapmaya çalışıyor. Eskisi gibi tek kanal tek gazete yok. Milletin bize neden oy verdiğini içlerine sindiremiyorlar. Beyendik’te yapılanları sadece belde halkı değil herkes konuşuyor. diyecekleri yerde, diye düşünsünler. İnsanlara projelerini anlatsınlar. Ancak anlatacak projeleri olmadığı için genel siyaset üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ama halkımız bu tür söylemlere prim vermiyor. Bundan sonra açıklamalarına daha dikkat etsinler. gibi kelimeler kabul edilemez. Beyendik halkı kimin beceriksiz olduğunu biliyor. Bu tür söylemlerden kaçınmaları lazım diye düşünüyorum.” diye söyledi.
PROJELERİMİZ TEK TEK FAALİYETE GEÇİRİLİYOR
 “Yapılan genel bir eleştiri var. Nuran Uslu’nun ikinci döneminde ilk dönemine göre daha az çalıştığı şeklinde bir eleştiri. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “İlk dönemde yaptığımız hizmetler belliydi. İkinci dönemde de projelerimiz mevcut ve hepsi tek tek faaliyete geçiyor. Bu işlerde hemen olmuyor ve belli bir süreç ile bazı aşamalar var. Örneğin kanalizasyon ile ilgili çalışmalar başladı. Zemin etüt çalışmaları sürüyor. İmar ile ilgili çalışmalar Cuma günü başlayacak. Düğün salonu projesi Ankara’ya gitti. Mandadere Göleti 2013 yılı yatırımında. DSİ’nin yatırım kitapçığına bakanlar bunu göreceklerdir. Yapılan birçok işi görmek istemeyenler var. Bence kendi yapacaklarını anlatsınlar ama yapacak işleri olduğunu zannetmiyorum.”

 

 Bu haber 506 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR