Bugun...
ÖDP Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz: 14 Aralık operasyonuna “Hayır” diyoruz
Tarih: 12-05-2015 16:06:00 Güncelleme: 30-06-2015 16:05:00 + -


ÖDP (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz, dün yaptığı yazılı açıklamada; cemaate yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ÖDP Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz: 14 Aralık operasyonuna “Hayır” diyoruz
 

ÖDP (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz, dün yaptığı yazılı açıklamada; cemaate yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İKİ ANLAMI VAR

“Paralel yürüdük biz bu yollarda” başlıklı yazılı basın açıklamasında Karagöz, AK Parti’nin gerçekleştirdiği 14 Aralık operasyonunun zamanlama anlamında son derece manidar olduğunu belirterek, “Bunun iki anlamı var. Birincisi Hırsızlık Ve Rüşvet Haftası bugün başladı. 17 ve 25 Aralık yolsuzluklarının yeniden konuşulup bilince çıkarılmasını gölgelemek. İkincisi AKP’nin yolsuzluklarını ortaya döken paralelci yandaşlarından intikam duyguları ile siyasi rövanşı almak. Ancak konuyu bu veriler üzerinden tartışırsak zalimin birini diğerine tercih etmiş oluruz ki bu eksen üzenden tartışma AKP’nin gerçek niyetinin gizlenmesine de hizmet etmiş olur. AKP’nin gerçek niyeti sosyal, toplumsal kısacası tüm hayatımızın Sünni İslam esaslarına göre düzenlemiş mezhepçi faşist iktidarlarını inşa etmektir. Bunun adı da dir. Bugüne kadarki söylem ve eylemlere bakıldığında bunu anlamak zor değil. Devlet kurumlarının tümünü kendilerine göre düzenlendiler. Ayrıca öğrencilerin kızlı-erkekli bir arada kalması, alkol yasağı, kadının kaç çocuk doğuracağı, kadının toplumdaki yeri, kürtaj, etek boyları, 4+4+4 eğitim, son eğitim şurası ile eğitimin dinselleştirilmesi vs. vs. gibi bu amaçlarını gerçekleştirmek için yol temizliği gerekiyordu. Buna da vesayet, darbe ve demokrasi yaygaralarıyla bugün paralelci dedikleri din kardeşleri cemaat ile birlikte Ergenekon, KCK, Balyoz, Devrimci Karargah, Oda TV ve benzeri operasyonlar ve uyduruk belgelerle gerçekleştirdiler. Tam yolu temizledik dedikleri ve kendi içlerinde iktidar kavgasına başlamışken, patlak verdi ve bütün planları ve hayalleri alt üst oldu. Çünkü karşılarına çıkan <Özel hayatıma dokunma! Yeter artık!> diyen ve isyan eden halkın kendisiydi. Gezi’nin yarattığı panik ve korku AKP Koalisyonu içinde iktidar kavgasını kızıştırdı ve gün gibi ortada olan halkın birey olarak seslendiremediği bütün pislikler ortaya döküldü. Yenilmez gibi görünen AKP diktatörlüğünün de kağıttan kaplan olduğu görüldü.” dedi.

 
 

Bu haber 299 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ
Bu haber 1065 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR