Bugun...
Okullar arası spor faaliyetlerine ilişkin toplantı Keşan’da gerçekleştirildi
Tarih: 22-10-2015 20:56:00 Güncelleme: 22-10-2015 20:58:00 + -Okullar arası spor faaliyetlerine ilişkin toplantı Keşan’da gerçekleştirildi

~~2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası spor faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla 22 Ekim 2015 Perşembe günü toplantı düzenlendi.

Saat 11.00 sıralarında Sevim Yenice Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl spor koordinatörü Şaban Arda, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Şube Müdürü Yavuz Kılıçaslan, Keşan, Enez ve İpsala ilçelerinde görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleri ile il lig heyeti temsilcilerinin katıldı.
 Toplantıda konuşan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın selamını ileterek başladığı konuşmasında çocuklarımızı geleceğe hazırlayan en önemli faktörün öğretmenler olduğunu belirterek, “Sağlıklı öğrenci sağlıklı toplum demektir. Okullarda en önemli branşlardan birini beden eğitimi öğretmenlerimiz icra etmektedir. Öğrencilerin sosyalleşmesinde, sorumluluk bilinci kazanmasında, öğrencilerin duygusunu hissetmesinde sportif müsabakalara katılımın ve spor ile ilgilenmenin çok önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın spora verdiği önemin bir yansıması ve siz değerli meslektaşlarımızın gayreti ile ilimiz öğrenci sayısı ile sporcu ve oyuncu sayılarının karşılaştırılmasında Türkiye de ilk dört il arasında yerini almış ve Marmara bölge 1.si olmuştur. İlden gelen il spor koordinatörü müdürümüz Şaban Arda Bey’den aldığım bilgiye göre geçen yıl 299 okulumuzdan 11070 öğrencimiz lisanslı sporcu ve oyuncu olma unvanı kazanarak sportif faaliyetlere katılmıştır. Öğrencilerimizi sporun içerisine ne kadar çok çekebilirsek akademik başarılarına da aynı oranda katkı sunabileceğimizi ve öğrencilerimizi zararlı ortam ve alışkanlıklardan uzak tutabileceğimizi düşünüyorum. Veliler ile işbirliği yaparak, okul idarecilerimizin yardımları ile daha farklı dallarda ve daha fazla öğrencimizin spor ile ilgilenmelerini sağlamalıyız. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bizler tüm öğretmenlerimizin çalışmalarında yanlarında olmaya ve destek olmaya devam edeceğimizi ifade eder, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde sportif alandaki çalışmalarınızda sizlere ve öğrencilerimize başarılar dilerim.” dedi.
 İl lig toplantı heyeti temsilcileri tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetlerinin değerlendirilmesi, 2015-2016 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetlerine ilişkin planlamalar görüşülerek, Beden Eğitimi öğretmenlerinin soruları, dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.
Bu haber 1055 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR