Bugun...
Önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağım
Tarih: 27-08-2018 11:00:00 + -


Beyendik Belediye Başkanı Uslu, önümüzdeki yerel seçimlerde aday olmayacağını söyledi.

Önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağım

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, beldede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, önümüzdeki yerel seçimlerde aday olmayacağını söyledi.
.
“ARAÇ PARKIMIZDA ŞU ANDA BİR SIKINTI YOK”
Belediyeye kazandırdıkları araçlar hakkında bilgi veren Uslu, “Belediyemize hibe olarak; kepçe, kamyon, kamyonet, damperli kamyon, kompresörlü kırıcı, portif ve römork aldık. İlbank, sıfır bir itfaiye verdi. Tam donanımlı bir itfaiye. Araç parkımızda şu anda bir sıkıntı yok. Geçtiğimiz günlerde Bursa ziyaretimiz olmuştu. Bilindiği gibi Yıldırım Belediyesi ile kardeş belediyeyiz. Onlardan da araç talebimiz oldu. Ancak henüz bir cevap gelmedi. Araç talebimizin dışında Yıldırım Belediyesi Kemalpaşa Mahallesini çocuk parkı kuracak.” dedi.
.
“KANALİZASYON ÇALIŞMALARINDA SONA GELDİK”
Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Nuran Uslu, şunları söyledi: “Kanalizasyon çalışmalarında sona geldik. İçme suyu kuyuları tamamlandı. Proje için şu anda çalışmalar başlayacak. Vanaların konulacağı yerlerin belirlenmesinin ardından yapımı ihalesine çıkılacak. TOKİ’nin havlu duvar projesini İlbank’a sunmuştuk. Ancak araya seçimler girdi. Bu projemizden de cevap bekliyoruz. Bunu da yaparsak vermiş olduğunuz sözlerin tamamını tutmuş olacağız. Belde için çalışmalarımız devam ediyor.”
.
“BÜTÜN ÇALIŞMALARI TAMAMLANDIKTAN SONRA YOLLARIMIZI ONARACAĞIZ”
Yolların bozulduğu konusunda yapılan eleştirilere değinen Uslu, “Alt yapı çalışması yapıyoruz, bütün yollarımız kazıldı. Sökülen kilitli taşları onarımda değerlendireceğiz. Yeni kilitli taş alımı da yapacağız. Kanalizasyon çalışmaları kapsamında bazı yerler 8 metre kadar bazı yerler 2-3 metre kadar kazıldı. Oturuşması gerek. Ayrıca şimdi gerekli onarımları yapsak daha sonra içme suyu hattı için yeniden kazacağız. Bütün çalışmaları tamamlandıktan sonra yollarımızı onaracağız. Doğal gaz konusu onaylanmıştı, doğal gaz verilmesi firmanın takdiri. Doğal gaz içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları tamamlandığında Beyendik’in alt yapı sorunu kalmayacak.” şeklinde konuştu.
.
“AK PARTİLİ BELEDİYELERDE DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA ÇOK ÖNEMLİ SEVİYEDE”
Görevini verdiği sözleri tamamlayarak sonlandırmayı düşündüğünü dile getiren Nuran Uslu, “Beldenin tüm ihtiyaçları bitti demek mümkün değil. Mutlaka yeni ihtiyaçlar doğuyor. Vatandaşımızın yeni ihtiyaçları, istekleri olacaktır. Bunları çözüyoruz. Ancak şu an için en zor çalışmalar kanalizasyon ve içme suyu hattı. Aydoğan ve Yeni mahallelere Mahalle’ye çocuk parkları yaptık. TOKİ’de oyun gruplarını yeniliyoruz. Sultangazi Belediyesi, Yıldırım Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi bize yardımcı olacak. Verdiğimiz hizmetlerin tamamı belediye bütçesinden değil. Hibe aldığımız hizmetler de var belediye bütçesini de yaptığımız işler de var. AK Partili belediyelerde dayanışma ve yardımlaşma çok önemli seviyede. Hangi belediye gitsek boş çevirmiyor. Bizim gibi ufak belde belediyelerinin gelirleri belli. Kurduğumuz diyaloglarla sorunları çözüyoruz. Örneğin kuka aracımız var. Birçok ilçeye gönderiyoruz. Yardımlaşma ile bir tip araçları kazandık. Vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
.
“DÖRDÜNCÜ DÖNEM İÇİN ADAY OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”
Uslu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Üçüncü dönemim sona eriyor. Dördüncü dönem için aday olmayı düşünmüyorum. Teşkilatımızla bir araya gelerek, değerlendirmeler yaptık. Partimizde üç dönem kuralımız var. Bu dönem için bunun kaldırılacağı konuşuluyor. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya Bey’in bu yönde bir söylemi oldu. Ancak benim aday olma yönünde talebim yok. Verdiğimiz sözleri yerine getirip halkın öne çıkıp helallik alacağım. Üç dönem görev verdiler biz de elimizden geleni yaptık bizden yana hakkımız helal olsun diyerek halkımızla vedalaşmak istiyoruz. Bizden sonra gelecek aday arkadaşımızın da yanında olacağız. Vatandaşa hizmet etmek için bir makamda olmak şart değil. Mutlaka partimiz için çalışacağız. 85 yılından beri bu davanın içerisindeyim ve her zaman içerisinde olacağım. İstanbul’da uzun yıllar siyaset yaptım, birçok görevde bulundum. 2004’te burada belediye başkanı oldum. Teşkilatın her kademesinde görev yaptım. Bize destek veren arkadaşlarımız da bir makamda değil ama parti için çalışıyorlar. Biz de aynı şekilde devam edeceğiz. Önemli olan görevi bırakırken bayrağı rakibe değil ekibe bırakmak. Kendimize çalıştığımız gibi onlar için de çalışacağız. Ben bıraktım benden sonra ne olursa olsun anlayışı bize ters. Ben varsan varım yoksam yokum bizim için olumlu değil. Partimizin verdiği her göreve yine hazırız. Teşkilat içerisinde yine olacağız, çalışacağız.”
.
“KESİNLİKLE ADAY OLMAYACAĞIM”
AK Parti’nin aday belirleme konusunda belli kriterlerinin olduğuna dikkat çeken Nuran Uslu, şöyle dedi: “Kriterleri taşıyan kardeşlerimiz aday olacaktır. Beyendik’te öne çıkan isimler var. Nasıl bir aday olacağını en iyi beldede yaşayan bilir. Belde ve ilçe teşkilatımız aday konusunu değerlendirecektir. Seçim kiminle kazanılacaksa parti onunla yola çıkar. Ben değil biz dememiz lazım ve bir oy fazla alacak kardeşimiz varsa şartlar da uyuyorsa onun yanında yer alınır. Konuşulan birkaç isim var ancak bu isimler daha da artabilir. Kim olursa olsun biz partimizin yanında yer alacağız. Maddi manevi adayımızın yanında duracağız. Bu bizim borcumuz. Benim için herkes çalıştı ‘Ben bırakıyorum ne halleri varsa görsünler’ anlayışı ters. Genel Başkanımız kongreden sonra ‘Yerel seçim startını veriyoruz’ dedi. Artık yavaş yavaş adaylar belirlenir. Bu işte ekip de önemli. Sadece adayla bitmiyor. Yerel seçimler genel seçimlerden farklı. Burada en iyi ekibi oluşturup seçimlere hazırlanacağız. Eylül ayında çalışmalar başlar. Kesinlikle Beyendik’ten aday olmayacağımı il başkanım, ilçe başkanım ve belde başkanıma söyledim.”
.
“BU CAN BU BEDENDE OLDUĞU SÜRECE PARTİME HİZMET ETMEYİ SÜRDÜRECEĞİM”
“Beyendik için aday olmayacağını söylediniz. Keşan Belediyesi konusunda bir görev verilmesi halinde ne düşünürsünüz?
” sorusuna cevap veren Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Belediyesi, genel merkez ve ilçe teşkilatının bileceği iş. Orada bir görevde görülmem istenirse kaçmam. Ancak böyle bir düşüncem de yok. İlla bir yerde olmak önemli değil. Teşkilatımız görev verdiği sürece yerine getiririz. ‘Partinin kapısına dur’ desinler dururuz. Hizmette sınır yok. Görev verilmesede parti üyesi olarak çalışmaya devam edeceğim. Bu can bu bedende olduğu sürece partime hizmet etmeyi sürdüreceğim.”
(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 1441 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR