Bugun...
Organik tarým baþvurularý 14 Ocak’ta, iyi tarým baþvurularý 1 Þubat’ta baþlayacak
Tarih: 10-05-2015 06:19:00 + -


Tarým Ýlçe ve Hayvancýlýk Ýlçe Müdürlüðü’nden dün yapýlan yazýlý açýklamada; “Organik Tarým” ve “Ýyi Tarým” desteklemelerinin baþvurularý hakkýnda bilgi verildi.

 

Tarým Ýlçe ve Hayvancýlýk Ýlçe Müdürlüðü’nden dün yapýlan yazýlý açýklamada; “Organik Tarým” ve “Ýyi Tarým” desteklemelerinin baþvurularý hakkýnda bilgi verildi.

ORGANÝK TARIM

Açýklamada, Organik Tarým Yönetmeliði’ne göre üretim yapan tarýmsal iþletmelere; meyve-sebze üretim alanlarý için geçiþ süresi-2, geçiþ süresi-3 ve organik statüde yer alan ürünlere, dekar baþýna 35 TL; tarla bitkileri üretim alanlarý için geçiþ süresi-2, geçiþ süresi-3 ve organik statüde yer alan ürünlere de dekar baþýna 10 TL destekleme ödemesinin yapýlacaðý belirtildi.

Açýklamada, desteklemeden yararlanacak tarýmsal iþletmelerin, 14 Ocak 2013 tarihinden itibaren, 29 Mart 2013 günü mesai bitimine kadar, ÇKS’ye kayýtlý olduklarý il/ilçe müdürlüklerine baþvurmalarý gerektiðine de dikkat çekildi.

ÝYÝ TARIM

Açýklamada; iyi tarým uygulamalarýnýn üretim kriterlerine göre üretim yapan tarýmsal iþletmelere ise meyve-sebze üretim alanlarý için dekar baþýna 25 TL, örtü altý üretim alanlarý için dekar baþýna 100 TL destekleme ödemesi yapýlacaðý bildirildi.

Açýklamada; desteklemeden yararlanacak tarýmsal iþletmelerin, 01 Þubat 2013 tarihinden itibaren 15 Mart 2013 günü mesai bitimine kadar, ÇKS’ye kayýtlý olduklarý il/ilçe müdürlüklerine baþvurmalarý istendi.

 
 

Kaynak: Medya Ke?an

Bu haber 396 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ - TARIM HABERLERİ
Bu haber 685 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR