Bugun...
Orman Fidanlýðý Beyendik'te ücretsiz fidan daðýttý
Tarih: 10-05-2015 03:34:00 + -


Keþan Orman Fidanlýk Mühendisliði ve Orman Ýþletme Müdürlüðü tarafýndan Beyendik'te bedelsiz fidan daðýtýmý yapýldý

Keþan Orman Fidanlýk Mühendisliði ve Orman Ýþletme Müdürlüðü tarafýndan, Keþan, Ýpsala, Enez, Uzunköprü olmak üzere belde ve merkez belediyelere, halka daðýtýlmak üzere, bedelsiz fidan daðýtýmý yapýldý.
Söz konusu uygulama dün, Yenimuhacir, Beyendik, Paþayiðit, Çamlýca, Ýbriktepe, Sultan, Hacý, Kocahýdýr, Yenikarpuzlu ve Esetçe Beldelerinde gerçekleþtirildi. 
Uygulamanýn, Orman ve Su Ýþleri Bakanlýðý Orman Genel Müdürlüðü bayramlarda halka bedelsiz fidan daðýtýmý kampanyasý çerçevesinde, “Toplumun etik deðerlerine olan saygýyý pekiþtirmek, insanlarýn ormana ve aðaca karþý olan sevgilerini arttýrmak gayesiyle yakýnlarýna ebediyete uðurlamýþ vatandaþlarýmýzýn geleneðimizde yer alan mezarlýk ziyaretlerinde hem edebi yete göç eden yakýnlarýmýzý hatýrlamak ve bir fidan ile yaþatmak, hem de mezarlýklarýmýzýn daha yeþil ve daha özel yerler olmasýna katkýda bulunmak.” amacý ile gerçekleþtirildiði öðrenildi.
TOPLAM 2800 ADET FÝDAN DAÐITILDI
Keþan Orman Fidanlýk Mühendisliði Orman Mühendisi Özlem Özmen, konuyla ilgili þunlarý kaydetti: “Bilindiði üzere 2010-2011 yýllarýnda Keþan Kaymakamlýðýmýzýn yapmýþ olduðu proje çerçevesinde Keþan köylerinde mezarlýklarý yeþillendirmek amacý ile fidan dikimi yapýlmýþtý. Bu yýlda merkez ve belde belediyelerinde Keþan ilçesinde Merkez ve belde belediyelerinde 650 adet D. Servisi, 150 adet karaçam, 250 adet Ihlamur, 100 adet fýstýkçamý olmak üzere 1150 adet fidan daðýtýmý yapýldý.
Ayrýca, Ýpsala ilçesindeki merkez ve belde belediyelerinde 200 adet, T. Sediri, 450 adet ýhlamur, 150 adet karaçam, 550 adet D. Servisi olmak üzere 1350 adet, Uzunköprü ilçesi Merkezde 150 adet D. Servisi fidaný daðýtýmý ile Toplam 2800 adet daðýtým olmuþtur.”
 

 
 

Kaynak: beyendik.com

Bu haber 614 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ - TARIM HABERLERİ

 
 Bu haber 826 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR