Bugun...
Pekdemir ve Vural, çalışmaları anlattı
Tarih: 16-06-2016 17:55:00 + -Pekdemir ve Vural, çalışmaları anlattı

AK Parti Keşan Yerel Yönetimler Başkanı SavaşPekdemir ve Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, yaptıkları açıklamada devam eden çalışmalar hakkında bilgil verdi.

Pekdemir ve Vural, Akçeşme Köyü’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi ve Köy Muhtarı İdris Nalbantlar ile görüştü.

İncelemelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Savaş Pekdemir ve Adnan Vural, İl Özel İdaresi tarafından Akçeşme ile İpsala-Keşan yolu arasındaki bağlantı yolunda sezonun ilk asfalt çalışmasının başladığının altını çizerek, 1. Kat asfalt çalışmasının köy halkına hayırlı olmasını diledi. 

Pekdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İl Genel Meclisi üyelerimizin kırsal kesime yönelik hizmetleri aralıksız devam ediyor. Havaların düzelmesiyle birlikte köylerdeki asfalt ve yol yapım çalışmalarına ağırlık verildi. Şua anda Edirne İl Özel İdaresi ekiplerimiz, Akçeşme köyünde 1. kat asfalt çalışmalarına başladı. Yapılacak olan yol ile İpsala-Keşan Karayolu’ndan Akçeşme köyümüze gidecek olan vatandaşlarımız rahat bir şekilde ulaşımını sağlayacak. Akçeşme köyümüzdeki çalışmaların ardından da programa alınan ve acil yol ihtiyacı bulunan köylerimizde de gerekli çalışmalar yapılacaktır. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın yaz sezonunu rahat ve tozdan uzak bir şekilde geçirmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Adnan Vural ise Keşan’ın köylerinde başlatılan tarla yollarındaki düzenleme çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekerek, “Greyder şu an Karahisar Köyü’nde çalışıyor. Tarla yolu çalışmalarımız % 70 civarlarına geldi. Köylerimize 439 tane çöp kenteynırı dağıttık. Köylerimizde çöp toplama işi rayına girdi. Köylerimizden bu konuda şikayet gelmiyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağlı köylere 2 bin 100 adet akıllı su sayacı ihalesi oldu. Yakında bu köylerimiz akıllı sayaç uygulamasına geçecekler. Enez’de AK Partili meclis üyemiz olmadığı için oradaki çalışmalar bizim nezdimizde devam ediyor. Enez ilçe başkanımızla birlikte Enez’in bütün köylerini gezdik ve eksiklikleri tespit ettik. Sultaniçe Köyü’nde şu an asfalt kırığı çalışmalarımız devam ediyor. Küçükevren-Sultaniçe arası yama çalışmalarımız devam ediyor. Enez’de de çalışmalarımıza hız verdik. Enez’in köylerine de 202 çöp konteynırı teslim ettik.” diye konuştu.

Açıklamasının sonunda İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyeleri Şenol Kılıç ve Erol Açık’ın geçtiğimiz gün yaptığı“Yetki kargaşasına son” şeklindeki açıklamasını da değinen Vural, “Yetki kargaşasına son verecek kişiler siz değilsiniz. Bu açıklamaları boşu boşuna yapıyorsunuz. Zaten yetki kargaşası diye bir şey de yok. Öncesinde köy içinde olan imar yerleri için Edirne Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden görüş isteniyordu. Artık köy içine ev yapmak için kurumlardan görüş alınmıyor. Sadece köy dışına yapılacak inşaatlar için görüş alınıyor. Bunlar, sanki kararı onlar vermiş gibi konuşuyorlar. Bunu geçen yıl bakanlık bu şekilde yaptı. Bunların çalışmadıkları buradan belli oluyor. Vatandaş köy içinde kendine ev yapacaksa herhangi bir kurumdan görüş almasına gerek yok. Bir senedir bu yasa yürürlüktedir.”

Vural ve Pekdemir, buradaki incelemelerinin ardından civar köylerde de ziyaretlerde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.
Bu haber 1362 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ