Bugun...
Ýpsala þehidini uðurladý; Rahat uyu þehidim
Tarih: 01-01-1970 00:00:00 + -Þýrnak’ýn Beytüþþebap ilçesinde PKK'lý teröristlerin düzenlediði saldýrýda þehit olan Piyade Er Emrah Karataban, memleketi Ýpsala’ya baðlý 900 nüfuslu Kumdere Köyü'nde yaklaþýk 20 bin kiþinin katýldýðý törenle, dün topraða verildi. Cenaze töreninde anne Nuray ve baba Selman Karataban çifti, oðullarýnýn Türk bayraðýna sarýlý tabutuna sarýlarak gözyaþý döktü.

Þehit Piyade Er Emrah Karataban'ýn cenazesi, askeri uçakla Tekirdað’ýn Çorlu ilçesindeki havaalanýna getirildi. Burada cenazeyi Tekirdað Valisi Ali Yerlikaya ve protokol üyeleri karþýladý. Uçaðýn aprona yanaþmasýnýn ardýndan þehit Emrah Karataban’ýn cenazesi, tören mangasý tarafýndan uçaktan alýnarak Ýpsala Belediyesi’ne ait cenaze aracýna konuldu.

Buradan memleketi Kumdere Köyü’ne getirilen Karataban’ýn cenazesini, ailesi, siyasiler, askeri erkan ve ellerinde Türk bayraklarý olan aralarýnda çevre illerden otobüslerle gelenlerin de bulunduðu yaklaþýk 20 bin kiþi karþýladý. Emrah Karataban’ýn cenazesi ilk olarak köydeki tek katlý evinin bahçesine getirildi. Burada dualar okunurken, þehidin annesi Nuray ve babasý Selman Karataban, oðullarýnýn Türk bayraðýna sarýlý tabutuna sarýlarak gözyaþý döktü. 

 

Ýpsala Müftüsü Nazým Keçeci, burada yaptýðý konuþmada, Allah'ýn sabredenlerin yanýnda olduðunu belirterek, "Türkiye'nin düþmaný dün de çoktu, bugün de çok. Dün nasýl onlarý yendiysek bugün de onlarýn canlarýný okuyacaðýz. Allah sabredenlerin yanýndadýr." dedi.

Cenaze törenine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardýmcýsý Davut Kavranoðlu, Edirne Valisi Hasan Duruer, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoðlu, CHP Edirne Milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Deðirmendereli, Tekirdað MHP Milletvekili Bülent Belen, Ýpsala Kaymakamý Mehmet Ali Gürbüz, Keþan Kaymakamý Bekir Dýnkýrcý, çevre ilçelerin kaymakamlarý, belediye baþkanlarý, siyasiler, askeri erkan ve binlerce vatandaþ katýldý. Cenazenin camiye getirildiði sýrada Emrah Karataban’ýn ablasý Nazife Karataban’ýn kardeþinin gömleðine sarýlýp kokladý. Üzerine yapýþtýrdýðý fotoðraflara dokunan Nazife Karataban gözyaþlarýna boðuldu. Þehidin annesi Nuray Karataban ise oðlunun Türk bayraðýna sarýlý tabutunun arkasýndan, "Ne olur oðlumu bir kez daha göreyim" diyerek gözyaþý döktü. Cenaze töreninde üzerinde “Söyle zalim söyle, birkaç Mehmet’e söyle. Daha kaç evlerin ocaðýna ateþ düþecek” yazýlý pankart taþýyan bir vatandaþ ise dikkat çekti.

Þehit Karataban’ýn cenazesi ikindi vaktinde kýlýnan cenaze namazýna müteakip köy mezarlýðýnda gözyaþlarýyla topraða verildi. Þehidi son yolcuðuna uðurlayan yaklaþýk 20 bin kiþi, terör örgütü aleyhine sloganlar attýktan sonra yine otobüslerle köyden ayrýldý.


Ýpsala'da þehidi 20 bin kiþi uðurladý ile necdetuybas

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 456 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKE
Bu haber 736 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR