Bugun...
Sarıgül'den Keşan çıkarması; Beyendikli çifte sürpriz
Tarih: 12-05-2015 05:57:00 + - 
Sarıgül'den Keşan çıkarması; Beyendikli çifte sürpriz
 
 

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul’dan 8 saatte geldiği 227 kilometre uzaklıktaki Keşan’da kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa, “Yarı final maçına hazır mısınız” diye seslendi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Trakya gezisi kapsamında Tekirdağ’ın ardından Edirne’nin Keşan İlçesi’ne geldi. Burada Cumhuriyet Meydanı’nda kendisini karşılayanlarla otobüsün içinden tokalaşan Sarıgül, burada kısa bir konuşma yaptı.

Ardından da seçim otobüsüyle Keşan’a bağlı Yenimuhacır Beldesi’ne geldi. Burada Sarıgül, yaklaşık 3 bin kişi tarafından, ‘Her yer Şişli, Her yer Sarıgül’ sloganlarıyla karşılandı. Bugün müthiş bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirten Mustafa Sarıgül, “Müthiş bir olayla karşı karşıyayız. Sabah saat 05.00’dan bu saate kadar en ufak bir hata problem olmadan inandınız yollara düştünüz ve bana muhteşem bir günü bana yaşattınız. Allahım da bu güzellikleri sizlere yaşatsın. Soruyorlar Sarıgül niye dolaşıyor diye. Sarıgül hak, hukuk, adalet, bireyin özgürlüğü için dolaşıyor. Şunu bütün yurttaşlarımın bilmesi arzu ediyorum. Değişimin anahtarının, umudun zamanının geldiğinde sabahtan beri bütün partilere oy vermiş yurttaşlarımızın göstermiş olduğu ilgiden ve alakadan dolayı anladım. Bugün siz benim içimde uyuyan dev vardı, içimdeki uyuyan devi uyandırdınız”dedi.

Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şişli bize dar, hedefimiz iktidar. Bizim hududumuz demokratik dünyanın bir numarası olmaktır. Siyasetin temeli insandır. İnsanın olduğu yer bizimdir. İnsanın olduğu her yerde kimseden çekilmeden görüşlerimizi, düşüncelerimizi bütün yurttaşlarımıza anlatacağız. Sizden ricam şu, sosyal medyayı iyi kullanın. Şunu bilmenizi istiyorum. Bizim kuşak bizim dönemimizde sosyal medya yoktu. Bazı münafıklar bazı fesatlar Sarıgül’ün korkusunu yüreklerinde hissetmeye başladılar. Onlar büyük merkezlerde karargahlarını kurdular. Unutulmamalı, onlar birbirlerine menfaat ağıyla bağlıyım. Biz rabbimizin merhamet ağıyla bağlıyız. Büyük bulaşmalar sevgi, özveri ve fedakarlık ister. Kendi geleceğimiz için yapacağız. Özgür bağımsız Türkiye için yapacağız. Bana daha geniş bir imkan verirse halkımız, Trakya İstanbul’un çöplüğü değil, Trakya İstanbul’un en güzel noktası olur.

İSTANBUL’U SALLAMA ZAMANI GELDİ
Toplanan herkesin gözündeki umudu gördüğünü belirten Sarıgül, “Gözleriniz içindeki umudu görüyorum. Hepiniz büyük mücadele ve büyük güne hazırsınız. Yarı final maçına çıkmanın zamanı geldi. İstanbul’u ve Türkiye’yi sallamaya hazırmısınız? Her zaman el ele omuz omuza olacağız. Tehlike yanımızdan geçerken seyirci mi kalacağız. Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti için çalışacağız. Başkaları gibi yapmayacağız. Sizden ricam şu. Başkalarının yaptığını yapmayacağız. 3 oy için kardeş kavgasını körüklemeyeceğiz. Olay şu, oy almak için bizim görevimiz şu. Biz kimiz, birinci, ikinci İnönü, Sakarya, Kocatepe’de ya istiklal ya ölüm diyen atalarımızın ecdadımızın kanıyla yazanız biz. Onunu için ricam şu. Yenimuhacir’ın bereketini gördüm. Bazen nasıl bir şey büyük bir yolculuk için enerji alırsınız. Keşan’dan ve Yenimuhacir’ den ben bu enerjiyi aldım. Diyorum ki kim tutar seni? Kim tutar sizi? Onun için şunu yapacağız. Yurttaşlarımızın yüzde yüzünü kucaklayacağız. Zengin fakir ayrımı, başı açık, kapalı ayrımı yapmayacağız. Günlerimiz geldi, vakit tamamdır zamanı gelmiştir. Büyük demokratik buluşmayı hep birlikte sağlayacağız. Bütün Türkiye’ye bütün ulusuma dil,din, ırk farkı gözetmeden şunu söylemek istiyorum. Büyük buluşmayı hep birlikte sağlayacağız. Benim iki görevim var, ay yıldızlı bayrağımı ve düşüncelerimizi iktidar yapmak. 7 ay 12 gün sonra Sarıgül bir gelecek pir gelecek” dedi.
Konuşması sırasında Sarıgül’e sevgi gösterisinde bulunan ve üzerinde gelinlik ve damatlık olan ve yarın resmi nikahları kıyılacak Asiye Mertoğlu ve Kemal Güngör’ü seçim otobüsünün üzerine davet etti. Mustafa Sarıgül, çifte balayı hediyesi olarak İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde konaklama ve birlikte akşam yemeği yeme sözü verdi. Konuşmasının ardından Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, konvoy eşliğinde İstanbul’a hareket etti.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul’dan 8 saatte geldiği 227 kilometre uzaklıktaki Keşan’da kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa, “Yarı final maçına hazır mısınız” diye seslendi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıg
Bu haber 553 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR