Bugun...
Siğilli'de örnek sera projesi; 40 kişi iş sahibi olacak
Tarih: 01-01-1970 00:00:00 + -


Beyendik'te de neden olmasın.... beyendik.com olarak uzman tarım danışmanı Remzi Küçük'ten bu konuda Beyendik gençleri adına bir gayret bekliyoruz.

Siğilli'de örnek sera projesi; 40 kişi iş sahibi olacak

Siğilli Köyü Romanları Kalkındırma Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Kadir Gözeri, dün yaptığı açıklamada, Keşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İş-Kur Edirne Bölge Müdürlüğü, Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve dernek olarak gerçekleştirdikleri bir proje kapsamında Siğilli Köyü’nde 40 kursiyerin katılımı ile 73 dönümlük bir akanda toplu seracılık faaliyeti yürütüleceğini bildirdi.

.

40 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLACAK

Siğilli Köyü Romanları Kalkındırma Dayanışma Derneği olarak köyde yaşayan gençlerin bir iş sahibi olabilmeleri ve para kazanmaları için 3 yıldır üzerinde çalıştıkları bu projeyi, başta Keşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Gökhan Kıyım’ın desteği ile başlattıklarını belirten Gözeri, “Tarım İlçe Müdürümüzün Keşan’dan daha önce görev yaptığı yerlerde bu tür projeleri hayata geçirerek birçok insana istihdam sağladığını biliyorduk. Bizde onun bu bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak istedik. Bizim bu projeyi hazırlamamızda son derece yardımcı oldu.  Bu proje sayesinde Siğilli Köyü’nde 40 genç iş sahibi olacak” dedi.

.
HALK EĞİTİM VE İŞ-KUR SERACILIK KURSU AÇACAK
Projenin, Siğilli’de şu an için ada ve pafta numarası belirlenen 73 dönümlük alanda yürütüleceğini de kaydeden Gözeri, “Biz dernek olarak bu projede yer alacak 40 gencimizi tespit ettik ve yetkili makamlara bu listeyi verdik. Önümüzdeki günlerde Keşan Halk Eğitim Merkezi ve İş-Kur işbirliğinde seracılık kursu açılacak ve bu 40 gencimiz bu kursa katılacak. Kursa katılacak olanlara İş-Kur tarafından belli bir miktarda ücrette ödenecek. Kursun ardından seracılık projesi Siğilli’de yapılacak olan seralar ile hayata geçirilerek ve üretime başlanacak” diye konuştu.

.

GAYEMİZ GENÇLERİMİZE GELECEK SAĞLAMAK

Gözeri, açıklamasının sonunda bugüne kadar yürüttükleri seracılık projesinde kendilerine yardım ve destekte bulunan herkese çok teşekkür ettiklerini de ifade ederek, “Gayemiz gençlerimize gelecek sağlamak. İnşallah bu proje hem köyümüz hem de Keşan için örmek bir proje olacak.” şeklinde konuştu.
Kaynak: MEDYA KEŞAN

Bu haber 2370 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ-TARIM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR