Bugun...
Tarih: 17-07-2012 20:32:10
Tarih: 10-05-2015 06:27:00 + -


‘’Keþan Belediyesi tarafýndan gerçekleþtirilen ‘’ 1. Uluslararasý Keþan – Balkan Ruhu- Taþ Heykel Sempozyumu” 2-22 Temmuz 2012 tarihlerinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleþtiriliyor.

  ‘’Keþan Belediyesi tarafýndan gerçekleþtirilen  ‘’ 1. Uluslararasý Keþan – Balkan Ruhu- Taþ Heykel Sempozyumu” 2-22 Temmuz 2012 tarihlerinde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleþtiriliyor.
Farklý ülkelerde yaþayan ve farklý deneyim süreçlerine sahip sanatçýlara bilgi paylaþým alaný açmak, bölgede yaþayanlarla sanatçýlarý buluþturmak ve  bu topraklarýn doðasýný referans alarak, ‘ Balkan hissediþini ‘, dökülen gözyaþlarý ve acýlarý görsel bir dille anýtsallaþtýrmayý hedeflemek olan sempozyum 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü baþladý ve 22 Temmuz 2012 Pazar günü sona erecek.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleþtirilen 1.Uluslararasý Keþan Balkan Ruhu Heykel Sempozyumuna Nilhan Sesalan (Türkiye), Sasho Sazdovski (Makedonya), Florin Strejac(Romanya), Kamen Tanev (Bulgaristan) ve Odysseas Tosonoudýs (Yunanistan) olmak üzere 6 heykeltýraþ katýlýyor.

Heykel Sempozyumu ile ilgili bir açýklama yapan Keþan Belediye Baþkaný Mehmet Özcan, 2010 yýlýnda Keþan’da bir heykel sempozyumu gerçekleþtirdiklerini belirterek, “Bu yýl da 1.Uluslararasý Balkan Ruhu Heykel Sempozyumunu düzenlemeye karar verdik.Bu sempozyumumuza katýlan tüm heykeltýraþlarýmýza teþekkür ederim. Onlar kendine özgü projelerini burada hayata geçirip bu eserlerini bizlere hediye edecekler. Onlar da burada býraktýklarý eserleri bir evlatlarý gibi görüp daha sonra onlarý göremeye geleceklerdir mutlaka ben böyle düþünüyorum. Kendilerine Keþan’a hoþgeldiniz diyor ve çalýþmalarýnda baþarýlar diliyorum” dedi.

Heykeltraþlar adýna konuþan Nilhan Sesalan da, Cennet Bahçesi’ne gelen heykeltraþlarýn burayý çok beðendiðini belirterek, ’Balkan coðrafyasýnýn usta heykeltýraþlarýyla bu mekanda keyifle çalýþacaðýmýzý düþünüyorum .Keþan Halký ile 2010 yýlýnda tanýþmýþ ve sanata olan ilgilerinden etkilenmiþtim, sayýn Mehmet Özcan bu yýl da Uluslar arasý bir Heykel Sempozyumu gerçekleþtirmek istediðini söyleyince,  severek bu barýþçýl oluþumda yerimi aldým. Burada sanata katký saðlayan herkese içten teþekkürlerimi sunarým” dedi.

 
 

Kaynak: Ayhan Gülver

Bu haber 370 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ




Bu haber 436 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR