Bugun...
Tarýmsal danýþmanlýk hizmeti desteklemeleri ödeniyor
Tarih: 10-05-2015 03:05:00 + -


2009 yýlýnda 225 lira olarak ödenen desteklemelerin, 2010 ve 2011 yýllarýnda 500 lira olarak ödendiði bildirildi.

Keþan  Tarým Tarýmsal Yayým ve Danýþmanlýk Proje Hizmetleri Ltd. Þti.yetkilisi uzman tarým danýþmaný  ziraat yüksek mühendisi Lütfü Açar, yaptýðý açýklamada,tarým da danýþmanlýk ve yayým hizmetlerine destekleme ödemelerinin 2009 yýlý mayýs ayýnda yürürlüðe girdiðini belirtti.

 2009 yýlýnda 225  lira olarak ödenen desteklemelerin, 2010 ve 2011 yýllarýnda 500 lira olarak  üreticilere destek amacýyla ödendiðini vurgulayan Açar,þunlarý kaydetti.

“2011 yýlý üretim döneminde Keþan’dan 151, Ýpsala’dan da 24 üretici þirketimizden danýþmanlýk hizmeti aldý.Bu konudaki desteklemeler önümüzdeki yýllarda da devam edecektir.

Her þeyden önce bakanlýðýmýz; ülkenin tarýmsal yayým ve danýþmanlýk sisteminin çoðulcu, etkin ve verimli bir yapýya kavuþmasýný saðlamak üzere tarýmsal danýþmanlýk hizmeti satýn alan tarýmsal iþletmelerin desteklenmesini amaçlamýþ ve bu projeyi de uygulamaya sokmuþtur. Proje önümüzdeki yýl ve de yýllarda daha da geliþtirilerek çiftçimizin hizmetlerine katký verecektir.

Þirketimiz de de bu amaca yönelik kurulmuþ bir þirkettir. Bu bilinçle de hareket ederek üye üreticilerine hizmet vermektedir.”

 
 

Kaynak: Kesanhaber

Bu haber 319 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ - TARIM HABERLERİ
Bu haber 730 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR