Bugun...
Uslu; Beyendik'e de doğalgaz verilirse bin abone sözü benden
Tarih: 12-05-2015 15:19:00 Güncelleme: 30-06-2015 16:48:00 + -Uslu; Beyendik'e de doğalgaz verilirse bin abone sözü benden
 
Uslu; Beyendik'e de doğalgaz verilirse bin abone sözü benden
 
 

 Keşan’a bağlı Beyendik Beldesi’nin Belediye Başkanı Nuran Uslu, Keşan’a doğalgaz gelmesinin kesinleşmesi halinde, Beyendik için de çalışmalara başlayacağını ancak, yaklaşık iki aydır süren doğalgaz çalışmalarının sonucunda ulaşılan abone sayısına bakıldığında, Keşan’a bu şartla doğalgaz gelmesinin mümkün olmayacağını savundu.

....
“KEŞAN’A DOĞALGAZ GELDİĞİ GÜN BEĞENDİK’E DE DOĞALGAZI GETİRİRİM”
“Keşan’a doğalgaz gelmesi için 4 bin 500 kişiye ulaşılacağını hiç sanmıyorum. 30 Kasım’a kadar tarih biçildi ancak, ön abonelik bedeli yatıran kişi sayısı ortada. Bugün kalkıp, ‘Tamam. Keşan’a doğalgaz geliyor.’ Deseler, ben de derhal Beğendik için çalışmalara başlarım. Beğendik işe dahil edilse, ben TOKİ konutları ve Saral City ile bin kişinin garantisini veririm.”
  diye konuşan Uslu, doğalgazın iyi bir yatırım olduğunu ve Keşan’ın bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyledi. Keşan’ın hava kirliliğine dikkat çeken Uslu, “Bunu insanlara çok iyi anlatmak lazım. Sağlık her şeyden önemli. Bu iş, ‘Destek veriyoruz’ demekle, lafta kalmamalı. Kendimizi kandırmayalım. Eğer 4 bin 500 abone şartı aranıyorsa, bir ay içinde bu sayıya ulaşma şansımız yok.” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek, Beyendik’e yapılması planlanan yatırımlar hakkında görüşmeler yapan Uslu, imar çalışmaları olmadığı için Beğendik Beldesi’ne yatırım yapmak isteyen yatırımcılara yol gösteremediklerini, imar çalışmaları hakkında temasların sürdüğünü belirtti.

...
BEYENDİK’TE 6 AYDA NELER DEĞİŞTİ?
30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından Beyendik Beldesi’nde nelerin değiştiği yönündeki soruya, “Projelerimiz devam ediyor. Şu anda hizmet binamız ve düğün salonu projemiz var. Onun projesini İstanbul Sultangazi Belediyesi yapıyor. Bitirmek üzereler. Proje bitince, ihale aşamasına getirip, temellerini atacağız.” cevabını veren Nuran Uslu, ayrıca Mandadere Göleti’nin de 7 Kasım 2014 tarihinde ihale edileceğini belirtti.

....
Uslu, içme suyu ve kanalizasyon projelerinin ihale tarihlerinin de önümüzdeki günlerde belli olmasının beklendiğini vurgulayarak, seçimden bugüne, ihtiyaç olan yollara kilit taş döşeme çalışmalarının sürdüğünü de sözlerine ekledi.

 
 

Kaynak: MEDYA KEŞAN

Bu haber 350 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 881 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ-TARIM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR