Bugun...
Uslu, CHP Milletvekili Recep Gürkan’a cevap verdi
Tarih: 12-05-2015 13:53:00 + - 
Uslu, CHP Milletvekili Recep Gürkan’a cevap verdi
 
 

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın Beyendik’teki sahte seçmen kaydı ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıması ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya konuyla ilgili önerge vermesinin ardından ilk cevap Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu’dan geldi.

30 Mart yerel seçiminin yaklaşması ile birlikte CHP’lileri bir korku ve telaş aldığını öne süren Uslu, “CHP’liler enerjilerini boş işlerle değil, vatandaşın lehine işlere harcasınlar.” dedi.
Beyendik beldesine TOKİ konutlarının yapılmasını engellemek için de 2 kez TBMM’ye önerge verildiğini anımsatan Nuran Uslu, “Bu bölgede yapılan bütün hayırlı işlere karşı çıkıyorlar. Bu hükümet yapmasın diye, işleri güçleri soru önergesi vermek. Daha önce defalarca söylediğim gibi yine tekrarlıyorum; sahte seçmen, taşıma seçmen diye bir olay yok. Orada insanlar gelip kendileri nakillerini Beyendik’e alıyorlar. Beyendik’e de oy kullanmak için mi geliyorlar onu bilmiyoruz ama neticede kayıtları var. Sayın Gürkan, samanlıkta yazılan seçmenlerin yasal olup olmadığını sormuş. Ancak bilmelidir ki Sayın Gürkan, bahsettiği samanlıktaki seçmen; kendi seçmenleri. Sami Duman’ın evine yazılan seçmen CHP adaylarının yazdırdığı seçmen. Sezgin Gündoğdu’nun evinde oturan seçmen, şu anda orada başkası oturuyor ama onun kiracısı gözüküyor. Bu adam kaydını Beyendik’ten almadıysa Nuran Uslu ne yapsın? TOKİ’de 2 bin tane insan yaşıyor. Orada gözüken 800-900 kişi. 1200-1300 kaybımız var. Bu insanlar kaydını Beyendik’e almıyorsa zorlayamam ki ben onları.” dedi.

“BU İŞ TBMM’YE KADAR GİTTİYSE, TELAŞA DÜŞTÜLER”
Uslu, yaşanan gelişmelerin CHP’lilerin telaşa düştüğünün bir göstergesi olduğunu öne sürerek, şunları ifade etti:
“Bu iş TBMM’ne kadar gittiyse, bunlar telaş yapıyorlar. İki dönem oldu Beyendik’te seçim alamıyorlar. Nuran Uslu 10 yıldan beri Belediye Başkanı. Bunlar Atatürkçüyüz, cumhuriyetçiyiz diye geçinirler fakat hiçbir bayrama katılmadılar, Atatürk Anıtı’na Beyendik’te bir tane çelenk koymadılar. Nuran Uslu Belediye Başkanı olduğundan beri, bunlar Atatürk Anıtı’na çelenk koymuyor. Benim herhangi bir yasaklamam asla yok, bütün siyasi partiler geliyor. Bunu basına da verdim gelmediler. Atatürkçüyüm diyorsun, Atatürk’ün armağan ettiği hiçbir bayrama, çelenk koymaya, saygı duruşuna gelmiyorsun. Bu nasıl Atatürkçülük? Bunlar şöyle düşünüyor; belediye bizde olursa Atatürkçüyüz ama belediye AKP’de olursa Atatürkçü değiliz!”
CHP Milletvekili Recep Gürkan’ın verdiği önergede, seçmenlerin yasal olup olmadığını sorduğunu belirten Nuran Uslu, “Bir vatandaş Beyendik’ten kaydını almak istiyorsa, Nüfus Müdürü onun kaydını almak zorunda. Onun için beyan esastır.” dedi.

“SAMİ DUMAN’IN SAMANLIĞINDA GÖZÜKEN SEÇMEN KİMİN SEÇMENİ?”
Yapılan itirazlardan belde halkının da rahatsız olduğunu söyleyen Uslu, “Evlere jandarma geliyor. Bundan ne biz ne de jandarma hoşnut. Ama itiraz ettiler. Dedikleri adam İstanbul’da öğretmenlik yapıyor, ‘haftanın 4 gününü Beyendik’te geçiriyor’ diyorlar. Keşan’da öğretmenlik yapsa amenna ama İstanbul’da öğretmenlik yapan bir kardeşim 4 gününü nasıl Beyendik’te geçirecek? Samanlığa adam yazdıranlar kesinlikle kendileri. Bana bir tane isim versinler, ‘Samanlıkta Nuran Uslu’nun yazdığı seçmenin ismi şu’ diye. Bakın ben isim veriyorum. Şimdi ben Sayın Recep Gürkan’a soruyorum: Sami Duman’ın samanlığında gözüken seçmen kimin seçmeni?” şeklinde konuştu.

Nuran Uslu, açıklamasının devamında şunları kaydetti:
“TOKİ KONUTLARI OLMASAYDI BUGÜN SADECE MUHTAR ADAYI OLABİLECEKLERDİ”
“Beyendik CHP’lilerin kalesiydi. 10 yıldan beri Beyendik seçmeni tercihini AK Parti’den yana kullandı. AK Parti 2001’de kuruldu ve 2004’te başkan oldum. Demek ki yeterli hizmetleri yapmadıkları, Belediyeciliği beceremedikleri için vatandaşım  tercihini bizden yana kullanmıştır. Bu dönem aday olmayacağımı söylediğim halde teşkilatım ve halkın baskısından dolayı üçüncüye aday oldum. Demek ki biz önemli işler yapıyoruz. Bunlar, ‘Beyendik’i karanlığa getiriyorlar’ diyor ama Beyendik Belediye başkanının yaptığı TOKİ ve SARAL konutlarının önünde fotoğraf çektiriyorlar. Arkasındaki fotoğraflara baksınlar. Onlar uzaydan gelmedi, onları oraya getiren birileri var. ‘Hizmet getirmedi, Beyendik’i batırdı, karanlığa sürükledi’ şeklinde sarf ettikleri sözlere dikkat etsinler. TBMM’ye TOKİ konutları gelmesin diye 2 defa önerge verdiler ama eğer TOKİ gelmeseydi şu anda ne Muhammet kardeşim, ne Murat kardeşim, ne de eski belediye başkanı
Bu haber 445 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR