Bugun...
Uslu’dan Akın’ın eleştirilerine cevap: “Cingöz Recai” tanımına kendisi uyuyor
Tarih: 12-05-2015 06:26:00 + -giydirir, hep haklı o olurdu!” başlıklı haberde kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verirken, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Ankara ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Uslu’dan Akın’ın eleştirilerine cevap: “Cingöz Recai” tanımına kendisi uyuyor
 
 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, dün yaptığı açıklamada, gazetemizin 24 Eylül 2013 tarihli sayısında yer alan “Beyendik eski Belediye Başkanı Akın’dan Uslu’ya yanıt: “Cingöz Recai” herkese şapkasını ters giydirir, hep haklı o olurdu!” başlıklı haberde kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verirken, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği Ankara ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BİZİM NOTUMUZU HALK VERİYOR

Açıklamasının başında Selami Akın’ın eleştirilerine cevap veren Uslu, “<Cingöz Recai> tanımına kendisi uyuyor. 30 bin TL borç bıraktığını söylemiş. Sadece Hacıköy İçme Suyu Grubuna 108 bin TL para ödedim. Bunun belgeleri de var. Akaryakıt borçları, personelin maaş alacakları vardı. 70 tane maaş ödemesi yaptım. 345 bin TL SGK’ya borç vardı. Eski başkanlara teşekkür etmiş. Bunu 15 yıl sonra yaptı. Bana da 15 yıl sonra teşekkür edebilir. Ben seçimden sonra vatandaş <Bunun borçlarını anlat> dediğinde bunu yapmadım. Ayıplarını örtmeye çalıştık. Bizim kültürümüzde bu var. Demek ki sökük kişilikte ise dikiş tutmuyor. Ne desek boş. Ben çok net bir şey söyledim. O kadar çok hizmeti varsa aday olsun. Halk Nuran Uslu mu Selami Akın mı kararını versin. Bizim notumuzu halk veriyor. Hodri meydan diyorum.”

TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Açıklamasının devamında Ankara’da gerçekleştirdiği temaslar ile ilgili bilgi veren Nuran Uslu, birçok proje ile ilgili görüşmelerde bulunduğunu ifade ederek, “Birçok projemiz var. Bazı projelerimiz ile ilgili çalışmalarımız başladı. İmar ve kanalizasyon ile ilgili sondaj çalışmaları başladı. Düğün salonu projemiz Ankara’ya ulaştı. İhale aşmasına gelecek. Ankara’ya gitmemdeki en büyük neden TOKİ konutlarının dış cepheleri ile ilgiliydi. Dış cephelerin onarılması ile ilgili sözü aldık. Çalışmaların biran önce başlamasını istiyoruz çünkü vatandaşlarımız sıkıntılı durumda. TOKİ’de 2 büyük sıkıntımız var. İçme suyu ve dış cephe. Dış cephelerin onarılmasıyla ilgili süreç başladı. Bu işi biran önce tamamlamak istiyoruz. <Başkan TOKİ’yle ilgilenmiyor> gibi söylentiler oluyor. TOKİ benim projem. Oranın ne sıkıntısı varsa kendi sıkıntımız. CHP’nin konutların Keşan’a yapılsın diye mücadele ettiği bir proje. Tüm muhalefete rağmen vatandaşlarımızı ev sahibi yaptık. İnşallah tüm sorunların üstesinden geleceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

 
 

Editör: Ayhan Gülver

Bu haber 516 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR
Bu haber 955 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR