Bugun...
Uslu'dan Örnek'e cevap...
Tarih: 12-05-2015 13:43:00 + -


Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu, yaptığı açıklamada, CHP Beyendik Başkan Adayı Muhammet Örnek'in beldeye seçmen kaydettirildiği iddialarına yanıt verdi.

 
 
Uslu'dan Örnek'e cevap...
 
 

Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu,  yaptığı açıklamada, CHP Beyendik Başkan Adayı Muhammet Örnek'in beldeye seçmen kaydettirildiği iddialarına yanıt verdi. 

Beyendik’te 67 yılından beri yaşayan vatandaşların olduğunu belirten Uslu“Bilindiği gibi beldemize TOKİ konutları ve Saral City’in yapmış olduğu konutlar katıldı. Burada oturan sakinlere adreslerini beldemize kayıt ettirmeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Uyarılarımızı dikkate alan vatandaşlar nüfus kayıtlarını beldemize aldırıyorlar. Burada iddialarda bulunan arkadaşlarımızın da yakınları, bizim de yakınlarımız beldemize kayıt yaptırdı. Kendileri çıkan listelerde 64 kişiye itiraz etmişler. Biz de yaptığımız çalışmalara beldeye kayıt ettirilen 73 kişi tespit ettik ve itirazımızı yaptık. Şuanda TOKİ’de de yaptıkları kayıtları inceliyoruz ve onların da itirazını yapacağız. Jandarma ekipleri beldemizde kontrollerini yapıyorlar. Evde bulunmayan vatandaşı yok yazıyor. Bizim bu konuda ki tek isteğimiz, konuyla ilgili olarak belediye veya muhtarlığa; su aboneliğinin bulunup-bulunmadığı, vatandaşın orada ikamet ettiğini ispat eden belgeler sorulsun. Benim vatandaşımın, su aboneliği, kira kontratı varsa, 1. ve 2. adresleri varsa kaydının silinmemesi gerekir. Silindiği takdirde de yarın vatandaş hakkını mahkemede arayacaktır. Konuyla ilgili olarak ilgili makamlara resmi başvurularımızı yaptık. Yani yabancı birileri taşınıyor diye bir şey yok.” dedi.

Beyendik ile ilgili olmayan kişilerin kayıt ettirildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Başka bir yerleşim yerinde yaşayan vatandaşlar, gelip babasının yanına ikametini aldırıyor. Bu şekilde onların da İstanbul’da öğretmenlik yapan, resmi kurumlarda çalışan bir sürü vatandaşı beldeye kayıt ettirmişler. Ancak bunun yanında Trabzonlu olan belde ile ilgisi olmayan bir sürü vatandaşı yazdırmışlar. Bunların tespitini yapmış durumdayız. Kimsenden bir çekincemiz yok. Halkımıza güveniyoruz ama onları bir telaş almış. Suyu bulandırmak istiyorlar. Bu konuda çok rahatız.” 

 

 Bu haber 905 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR