Bugun...
Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı
Tarih: 12-05-2015 14:17:00 + - 
Yeni Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı
 
 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 150 yataklı devlet hastanesi inşaatının temel atma törenine katılmak üzere 04 Mart 2014 Keşan’a geldi.

Destek Kıtaları Mevkii’ndeki 30 dönümlük araziye yapılacak hastanenin temel atma törenine katılan Müezzinoğlu, burada Edirne Valisi Hasan Duruer, Gıda ve Tarım Politikaları Araştırma Enstitüsü Başkanı, AK Parti Edirne eski milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Çevikel, AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Mercan, daire müdürleri, siyasiler, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Törende konuşan Mehmet Müezzinoğlu, 31 bin yatak kapasiteli 186 hastane inşaatının devam ettiğini ifade ederek, “İnşallah 2-3 yıl sonra Türkiye’deki bütün hastanelerimiz son derece çağdaş, son derece modern, son derece nitelikli, dünya standartlarının da ötesinde, bir kaliteyi, bir hizmet altyapısını yakalamış olacak. Biz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla 11 yıldır gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnsanımızın sağlık hizmetlerine ulaşımının önünde bütün engelleri kaldırdık. Aile hekimlerimizle, hastanelerimizle, uzmanlarımızla, teknolojik altyapımızla, ilaca ulaşımla her türlü imkanı tüm vatandaşlarımıza sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Çünkü biz şuna inanıyoruz ki, bizim insanımız hizmetin en iyisine, hizmetin en güzeline layıktır” dedi.

Şehirlerin, bireylerin, ailelerin ve toplumların sağlıklı olabilmesi için sağlıklı bir demokrasiye ihtiyaç olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, “Milli iradeni sağlığının da korunmasına ihtiyacımız var. Sandığa müdahalenin olmamasına da ihtiyacımız var. Milli iradeye masa başı tuzaklar kurulmamalı. Milletin hak ve hukukuna, milletin siyasi iktidarına ve istikrarına tezgahlarla, tuzaklarla, çetelerle, yurt içi ve yurt dışı oyunlarla milletin geleceğine tuzaklar kurulmamalı. O nedenle sandığın hukukunu ve sandığın sağlığını koruyacak anlayışları da merkeze almamız lazım” diye konuştu.

Mehmet Müezzinoğlu, daha sonra inşaat yetkilileri ile pazarlık yaparak hastanenin 23 Nisan 2015 tarihinde teslim edilmesi sözünü aldı. Tören, hastanenin temelinin atılması ile son buldu.

ROMANLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Müezzinoğlu, daha sonra partililerle birlikte Romanların yoğunlukta yaşadığı Yenimescit Mahallesi’ndeki bir kahvehaneye gelerek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Mehmet Müezzinoğlu, Romanların eğitim, istihdam ve konut ihtiyacı olduğuna değinerek, ilgili bakanlıklarda sorunların çözümü yönünde çalışmalar yapıldığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, vatandaşlarla ve çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra İstanbul’a gitmek üzere Keşan’dan ayrıldı.

 
HABER VİDEOSU 
 

Bu haber 503 defa okunmuştur. Bu haber 477 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR