Bugun...
Yenimuhacir TOKİ önüne kavşak düzenlemesi
Tarih: 12-05-2015 15:13:00 Güncelleme: 30-06-2015 17:46:00 + -Yenimuhacir TOKİ önüne kavşak düzenlemesi
 
Yenimuhacir TOKİ önüne kavşak düzenlemesi
 
 

Yenimuhacir Belediye Başkanı Recep Ordu, kavşak çalışması nedeniyle yolun tek şeride düşürüldüğünü belirterek, “Bu konu şikayete de neden oluyor ancak çalışmalar bittiğinde güzel bir çalışma olacak ve kaza risk oranı en az seviyeye inecek. Kaza risklerinin azalması için de bu çalışmaların yapılması lazım.” dedi.

..... 

...... 

Yenimuhacir Belediye Başkanı Recep Ordu, Volkan Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta içerisinde gazetemizde yer alan “Yenimuhacir Belediyesi’ne ait araçların kapalı yolu kullanması şikayet konusu oldu” başlıklı haberde yer alan eleştirilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yenimuhacir Beldesi yol ayrımındaki kavşak çalışmalarının sürdüğünü belirten Ordu, “Şu an kavşaklardaki çalışmalar sürüyor. Bu konu şikayete de neden oluyor ancak çalışmalar bittiğinde güzel bir çalışma olacak ve kaza risk oranı en az seviyeye inecek. Kaza risklerinin azalması için de bu çalışmaların yapılması lazım.” diye konuştu.

KAVŞAK ÇALIŞMASI NEDENİYLE YOL TEK ŞERİDE DÜŞTÜ

Kavşak çalışması nedeniyle yolun tek şeride düşürüldüğünü kaydeden Recep Ordu, “Tek şerit verilmiş. Mecburen araçlarımız yolun karşısında bulunan TOKİ konutlarındaki durağa da geçmek zorunda. Çünkü araçlarımızda yaşlılar, çocuklar ve öğrenciler de oluyor. Elinde birçok eşyası bulunan vatandaşlarımız da var. Bu yüzden mecburen araçlarımız kontrollü bir şekilde karşıya geçiyor. Vatandaşlarımızı yol üzerinde indirsek bu daha da tehlikeli olacak. Çoluk çocuğuyla, elindeki eşyalarıyla, yürüyemeyen yaşlılarla karşıdan karşıya geçmek zorunda kalacaklar. B:u yüzden araç sürücülerimiz gerekli tedbirleri alarak kontrollü bir şekilde kavşaktan geçiş yapılıyor.” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nın ardından TOKİ konutlarının bulunduğu bölgedeki şeridin açılabileceğini söyleyen Ordu, şeridin açılmasıyla birlikte oluşabilecek tehlikenin de en aza ineceğini ve yoldaki çalışmalar sürmesine rağmen trafiğin de rahatlayacağını kaydetti.

HERKES KENDİNE GÖRE KONUŞUYOR

Trafik akışının tek taraflı olması nedeniyle elbette ki yine bazı sıkıntılar yaşanabileceğine işaret eden Recep Ordu, “Ama 80’lik diye tabir ettiğimiz tarafa geçildiğinde risk daha çok azalmış olacak. Mecburen Yenimuhacir’e de geçmek lazım. Herkes kendine göre konuşuyor. Oradaki vatandaş da  diyor. Biz yolcuları duraktan alıyoruz ve durağa kadar götürmeye çalışıyoruz. Yolcular yol üstünde bırakıldığı zaman daha büyük sorun arz ediyor. Ama kontrolü ne şekilde olursa olsun sağlamaya çalışıyoruz.“dedi.

YOLDA VATANDAŞI İNDİRMEMİZ DAHA RİSKLİ

Kavşak ve yol çalışmalarının Karayolları tarafından yapıldığını dile getiren Ordu, sözlerini şöyle tamamladı:“Yaşananlar Yenimuhacir Belediyesi’nden kaynaklanan bir şey değil. Yol yapımında da bütün önlemler alınıp dikkatle uygulanıyor. Bu gibi yerler sadece Yenimuhacir’ de değil Türkiye’nin her yerinde var. Biz vatandaşlarımızı yine de kontrollü bir şekilde götürmeye çalışıyoruz. Bu durumdan şuanda herkes memnun olmadığı için tabii ki herkes bir şeyler söyleyecektir.

Kavşak çalışması devam ettiği için bu durum böyle. Ama kavşak çalışması bittikten sonra TOKİ konutlarının olduğu yerde herhangi bir risk kalmayacak zaten. Şu anda tek şerit olduğu için çıkması da bir risk
Bu haber 670 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR