Bugun...
Yıldız, telefonla dolandırıcılık olaylarına dikkat çekti
Tarih: 12-05-2015 07:10:00 + - 
Yıldız, telefonla dolandırıcılık olaylarına dikkat çekti
 
 

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, son dönemde Keşan'da giderek artan telefon dolandırıcılığına karşı bir basın toplantısı düzenleyerek vatandaşları uyardı.

Telefonla dolandırıcılık olaylarının her geçen gün arttığını vurgulayan Yıldız, Emniyet Müdürlüğü olarak insanları bilgilendirme yönünde her türlü çalışmaları yaptıklarını ancak, bazı kişilerin yine de uyarıları gördüğü halde dolandırıldığını belirtti.

Ahmet Yıldız, dolandırıcılara karşı vatandaşların en iyi basın ile bilgilendirildiğini ifade ederek, “Evlere dolandırıcıların girmemesi için her eve bir gazete girsin istiyorum. 30 ya da 50 kuruş vererek bir gazete almayan vatandaşlarımız, dolandırıcılara 19 bin TL verebiliyorlar.” dedi.

5 DOLANDIRICILIK OLAYINDA 65 BİN 180 TL PARA KAPTIRDILAR

Vatandaşları her türlü imkanları değerlendirerek bilgilendirmeye devam ettiklerini ve kısa süre içerisinde bankaların bulunduğu caddelere “Telefon dolandırıcılara karşı dikkatli ol,  savcı polis jandarma para istemez... 155 Polis İmdat” afişi asacaklarını dile getiren Yıldız, son bir hafta içerisinde 5 dolandırıcılık olayının meydana geldiğini kaydetti.

Ahmet Yıldız, 5 dolandırıcılık olayında yaklaşık 65 bin 180 TL dolandırıcılara para kaptırıldığının altını çizerek, şunları söyledi: “Dolandırıcılar tüm olaylarda ilk olarak ev telefonlarını arayarak kendisini savcı ya da polis olarak tanıttıktan sonra karşısına çıkan kişinin cep telefonu istediğini ve bir bahane uydurarak elinde nakit Ya da ziynet eşyası olup olmadığını soruyor. Telefondaki kişi de nakidi varsa alıyor ya da ziynet eşyasını bozdurup bankamatikten parayı yatırıyor. Dolandırılan kişiler arasında bulunan C.D. isimli bir kişi 6 ay önce aynı yöntemle dolandırılmıştı. Olay sonrası kendisine uyarılarda bulunulmuş ancak şahsın 16 Aralık 2013 tarihinde 1900 TL'si daha dolandırıldı.”

Dolandırıcılık olaylarının ülke genelinde yapıldığını ancak dolandırıcıların yakalanmalarının zor olduğunu kaydeden Yıldız, “Devletin para isteme şekli yoktur. Devlet makbuz ister.” şeklinde konuştu. Ahmet Yıldız, 17 yıldan beri cep telefonu kullandığını ve günde defalarca kez telefonunun çaldığını ifade eden, ancak kendisinin hiçbir zaman kayıtlı olmayan telefonları açmadığını söyledi.

Türkiye'de her konumdaki kişilerin dolandırıldığını sadece 280 bin polisten dolandırılan çıkmadığının altını çizen Yıldız, şunları söyledi: “Çünkü polisin, savcı, hakim ya da emniyetin hiç kimseden para istemediğini biliyor.”

 
 

Bu haber 242 defa okunmuştur. 
 
Etiketler :

YORUMLAR

 Bu haber 440 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKTUEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR